Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Biały nalot u ptaszników

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Marcin_94

Marcin_94
  • Terrarysta
  • Z nami od: 741 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Koszalin

Napisany 06 wrzesień 2019 - 07:21

Witam. Zauważyłem, że w moich obu pojemnikach z ptasznikami pojawił się biały nalot. Dodam, że w poprzednich pojemnikach nie było tego problemu, z miesiąc temu przełozyłem oba pająki do większych domów. Torf był wilgotny ale od tamtej pory nie lałem wody, teraz jest sucho.pająki to chromka i braszka. Wiem, że zdjęcia słabej jakości ale nalot dobrze widać

ZO0ehSU.jpg

wHI6ueK.jpg

A druga sprawa przy okazji: przy aranżacji nowych pojemników kupiłem ptasznikom takie oto kamienie na kryjówki, jednak ani jeden ani drugi nie wchodzi do niej, coś im nie pasuje w nich. Wiecie co może być przyczyną? Powinienem teraz grzebać tam i zrobić im nowe kryjówki? Bo w tej chwili żadnej nie mają. vGt23Wx.jpg

Podobne tematy: Biały nalot u ptaszników     x

#2 Znawca_Pajeczarz

Znawca_Pajeczarz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 52 dni
  • Polska / Podlaskie / Łapy

Napisany 06 wrzesień 2019 - 09:52

Co do kamienia, to normalne że tam nie siedzą, chromka to bardziej pająk, który żyje wśrod korzeni, w trawie, ale nie pod/w kamieniu. Więc wystarczy dać kilka patyków/kory/korzeni i chromka sama sobie urządzi terra.
Braszka też nie te klimaty, wystarczy zrobić jakiś namiocik z kory, a ona sama sobie wykopie norke.

Pozdrawiam :)

Edytowany przez Znawca_Pajeczarz, 06 wrzesień 2019 - 09:54.

#3 Emcet W hodowli

Emcet
  • Terrarysta
  • Z nami od: 204 dni
  • Polska / Lubelskie / Świdnik

Napisany 06 wrzesień 2019 - 10:01

Ten nalot to prawdopodobnie kamień z wody, jeśli pryskasz kranówką lub mineralką. U mnie na Lubelszczyźnie wody są bardzo mocno zmineralizowane i bywało, że kamień wytrącał się na torfie, nie wspominając o szkle... Teraz z powodzeniem używam destylowanej do zraszania i sprawdza się to o wiele lepiej. W Twoim przypadku, o ile to nie kamień, to możliwe że grzyb i wypadałoby wymienić zawartość terrarium. Póki co obserwuj czy rośnie dalej.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).