Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

rozmnażanie

- - - - -  
Rozpoznawanie płci u węża zbożowego

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 KanekiKen

KanekiKen
  • Terrarysta
  • Z nami od: 90 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Oleśnica

Napisany 23 sierpień 2019 - 23:40

Witam, mam pytanie odnośnie dorosłego węża zbożowego. Jestem jego 3 właścicielem ma około 1.5m i jego dawna właścicielka powiedziała mi ,że hodowca powiedział jej ,że to samiec ale czytałem ,że gdy wąż jest młody łatwo się pomylić. I czy w Oleśnicy (lub okolice)jest jakiś dobry i zaufany weterynarz do stwierdzenia płci. Z góry dziękuję za odpowiedź.

I jeszcze mam pytanie czy można zastąpić kryjówkę u zbożowki większą ilością podłoża bo i tak zakopie się w tych wiórkach.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Podobne tematy: Rozpoznawanie płci u węża zbożowego     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2228 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 24 sierpień 2019 - 00:14

Jeśli to dobry hodowca to na pewno się nie pomylił, a przynajmniej szansa jest naprawdę mała. Ale ludzie mylą hodowców z handlarzami, dlatego możesz sprawdzić.

Czy w Oleśnicy to nie wiem, ale we Wrocławiu jest kilku weterynarzy od gadów, najlepiej najpierw zapytaj czy są w stanie wysondować węża, ja doświadczenia z sondowaniem u weterynarzy nie mam, bo obie moje zbożówki były sondowane przez hodowców.

#3 KanekiKen

KanekiKen
  • Terrarysta
  • Z nami od: 90 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Oleśnica

Napisany 24 sierpień 2019 - 21:15

Jeśli to dobry hodowca to na pewno się nie pomylił, a przynajmniej szansa jest naprawdę mała. Ale ludzie mylą hodowców z handlarzami, dlatego możesz sprawdzić.

Czy w Oleśnicy to nie wiem, ale we Wrocławiu jest kilku weterynarzy od gadów, najlepiej najpierw zapytaj czy są w stanie wysondować węża, ja doświadczenia z sondowaniem u weterynarzy nie mam, bo obie moje zbożówki były sondowane przez hodowców.

A z tą kryjówką? I czy jeśli podepne matę do termoregulatora i ustawię załużmy na 27 to mogę ją włożyć to terra nie zabezpieczoną?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2228 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 24 sierpień 2019 - 22:41