Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - rośliny

- - - - -  
Czy ta skrzydłokwiat jest trujący dla gekonów lamparcich?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 TheKiwi W hodowli

TheKiwi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 176 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Toruń

Napisany 03 sierpień 2019 - 19:28

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy skrzydłokwiat jest trujący dla eublefarów lamparcich. Niedawno wpadłem na pomysł zrobienia terrarium które będzie miało klimat skalisto-piaskowy z róznymi roślinami. Miałem plan by na sam dół wsypać ziemię zasadzić rośliny a potem na to wysypać kamienie(o różnych długościach mniej więcej od 4-7cm). I tu naradza się moje pytanie. Ponieważ jako roślinę w pokoju mam  skrzydłokwiat. A więc zastanawiam się czy będą chciały go zjeść jeśli go posadzę, lub on zaszkodzi im?

proszę o szybką pomoc.

Podobne tematy: Czy ta skrzydłokwiat jest trujący dla gekonów lamparcich?     x

#2 sebekol

sebekol

Moderator w działach gekony i gekon lamparci

• Moderator
  • Z nami od: 4100 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 03 sierpień 2019 - 20:23

Raczej nie będą chciały zjeść rośliny, bo są w stu procentach drapieżnikami. Jednak czy jest sens instalować w terrarium roślinę, która nijak nie pasuje do środowiska, w którym te gekony żyją w naturze?

#3 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3175 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 04 sierpień 2019 - 08:37

Skrzydłokwiat jest przede wszystkim rośliną tropikalną, więc nie wiem czy jest sens wkładać go akurat do terrarium suchego. Może zbyt długo się tam nie utrzymać.

Jeśli chodzi o bycie trującym, to tak jest to roślina zaliczana do trujących, ale trzeba też przyznać, że stosowałem ją u różnych gekonów (płaczki, orzęsione) i nie było żadnych problemów. Tutaj chyba nikt nie testował, czy i na ile jest trująca dla eublefarów, ale poszukałbym czegoś bardziej odpowiedniego np. jakiś sukulentów.

#4 sunnboy

sunnboy
  • Terrarysta
  • Z nami od: 42 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Toruń

Napisany 11 sierpień 2019 - 08:58

sam ,jestem na etapie  urzadznia terrarium dla ozresionego ,skrzydłokwiat byl na liscie ale znalazlem takie wpis pod tym kwiatem..

"....Skrzydłokwiat zawiera trujące alkaloidy i kryształki szczawianu wapnia na łodygach, dlatego nie zalecam go do terrariów ze zwierzętami spijającymi wodę z liści..." i teraz mam szczerze zagwostke :(

#5 tokaga W hodowli

tokaga

Redaktor: Jaszczurki

• Redaktor.nieaktywny
  • Z nami od: 5353 dni
  • Japan

Napisany 11 sierpień 2019 - 14:32

sam ,jestem na etapie urzadznia terrarium dla ozresionego ,skrzydłokwiat byl na liscie ale znalazlem takie wpis pod tym kwiatem..
"....Skrzydłokwiat zawiera trujące alkaloidy i kryształki szczawianu wapnia na łodygach, dlatego nie zalecam go do terrariów ze zwierzętami spijającymi wodę z liści..." i teraz mam szczerze zagwostke :(

Zlizywanie wody nie jest niebezpieczne. Niebezpieczne byłoby dopiero gdyby jaszczurka zaczęła liście podjadać. Trucizna jest wewnątrz liści, nie na powierzchni. Niebezpieczeństwo może też powstać gdy świerszcze lub karaczany podgryzłyby trującą roślinę, a następnie te zjedzone przez gada.

Skrzydłokwiat w terrarium pustynnym jednak nie ma raczej szans na przetrwanie- za sucho.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).