Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

identyfikacja

- - - - -  
Seksowanie węża zbożowego i mały problem

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
39 odpowiedzi na ten temat

#11 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2193 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 29 lipiec 2019 - 17:56

To możesz zaryzykować i zamrozić mysz, albo ją wywal i poczekaj na mrożonki.

Podobne tematy: Seksowanie węża zbożowego i mały problem     x

#12 KanekiKen

KanekiKen
  • Terrarysta
  • Z nami od: 55 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Oleśnica

Napisany 29 lipiec 2019 - 18:06

Raczej poczekam na mrożonki i mam ostatnie pytanie czy taki wystrój jest odpowiedni i czy mam przełożyć żarówkę na drugą stronę (ten domek jest z plastikowej pokrywki).

?68e67faa30245ec902ddea5117c79770.jpg0a3a6e4cc5b5f58bb2fb422db97e5e8b.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#13 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 29 lipiec 2019 - 19:00

Żarówka koniecznie musi być zabezpieczona koszyczkiem, bo wąż się poparzy.

#14 adamkraka W hodowli

adamkraka

Marudny Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2351 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 29 lipiec 2019 - 19:42

Nie dziwi się że nie zjadł, brak kryjówki, żarówka (na ******* ta żarówka, wez ją wywal.) Torf/włóknokokosowe, generalnie słabo bardzo słabo.

#15 KanekiKen

KanekiKen
  • Terrarysta

Napisany 29 lipiec 2019 - 21:03

Nie dziwi się że nie zjadł, brak kryjówki, żarówka (na ******* ta żarówka, wez ją wywal.) Torf/włóknokokosowe, generalnie słabo bardzo słabo.

Włókno kokosowe jest polecane jako podłoże u węży zbożowych nawet na tej stronie, żarówka jest do utrzymania odpowiedniej temperatury w tej części terra a za kryjówkę służy ten daszek jeszcze go dopracować bo jak na razie nie mam pomysłu na tą kryjówkę może coś mi doradzicie. A jeśli chodzi o kwestie ,że mysz się ubrudzi torfem czy coś takiego to ja daje mysz do takiego małego baseniku czy coś takiego (bez wody oczywiście) i ją tam zostawiam. 

#16 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 29 lipiec 2019 - 21:07

Nie powinno być polecane, Adam zrobił poradnik na temat podłoży u zbożówek. I nie chodzi o to, że mysz się ubrudzi tylko o to, że to podłoże przy utrzymaniu odpowiednich warunków dla zbożówki (czyli wilgotność pokojowa) pyli i może prowadzić do schorzeń układu oddechowego. Żarówka, żeby się nadawała jako źródło ciepła musi być zabezpieczona inaczej jest zagrożeniem dla węża.
https://www.terrarium.pl/topic/525505-poczatkujacy-podloza-dla-wezy-zbozowka-lampro-regius/#entry1871383

#17 KanekiKen

KanekiKen
  • Terrarysta

Napisany 29 lipiec 2019 - 21:36

Okej zamówię https://allegro.pl/oferta/chipsi-snake-lignocel-2kg-dla-wezy-7777638187 ale zostaje jeszcze kwestia kryjówki. Czy macie jakąś propozycję jak ten ,,NAMIOT'' zamienić w używalną kryjówkę? Widziałem jak ludzie wkładali tam zwilżone gąbki albo ręczniki wielokrotnego użytku. Jeszcze mam pomysł żeby zwiększyć powierzchnie terrarium podnieść basen na około 3-4cm żeby wąż mógł się pod nim swobodnie poruszać i się przy okazji chłodzić a obok postawić jakiś korzeń żeby mógł wejść do basenu bez większego wysiłku.

Albo te wychodzi znacznie taniej https://allegro.pl/oferta/tierwohl-super-10l-tws-podloze-trociny-reptility-7795766652

#18 adamkraka W hodowli

adamkraka

Marudny Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2351 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 29 lipiec 2019 - 21:56

Adam zrobił poradnik na temat podłoży u zbożówek
Na magazynie jest ciut bardziej rozszerzona wersja

Co do żarówki, WĄŻ NIE MOŻE MIEĆ MOŻLIWOŚCI KONTAKTU BEZPOŚREDNIEGO Z ŻARÓWKĄ.

Zabezpiecz lub wyrzuć i zrób ogrzewanie mądrze (polecam drugą opcje, żarówki mają to do siebie że świecą a węże ostrego światła nie lubią).

TWS to drzazgi nie żaden granulat, chipsi snake 2kg będzie lepsze (te 5kg są podobne do tws czyli kupa), a jak chcesz już taniej to weź safe 12,5kg ~60zł ~ 250-300l

Te plastikowe "chujwieco" wywal, zrób mu porządną kryjówkę, taką w której będzie miał ciasno (czyli dla niego komfortowo), najlepsze kryjówki to takie za ciasne ale jeszcze się mieści, węże je uwielbiają.

#19 KanekiKen

KanekiKen
  • Terrarysta

Napisany 29 lipiec 2019 - 22:33

Na magazynie jest ciut bardziej rozszerzona wersja

Co do żarówki, WĄŻ NIE MOŻE MIEĆ MOŻLIWOŚCI KONTAKTU BEZPOŚREDNIEGO Z ŻARÓWKĄ.

Zabezpiecz lub wyrzuć i zrób ogrzewanie mądrze (polecam drugą opcje, żarówki mają to do siebie że świecą a węże ostrego światła nie lubią).

TWS to drzazgi nie żaden granulat, chipsi snake 2kg będzie lepsze (te 5kg są podobne do tws czyli kupa), a jak chcesz już taniej to weź safe 12,5kg ~60zł ~ 250-300l

Te plastikowe "chujwieco" wywal, zrób mu porządną kryjówkę, taką w której będzie miał ciasno (czyli dla niego komfortowo), najlepsze kryjówki to takie za ciasne ale jeszcze się mieści, węże je uwielbiają.

Ale z czego zrobić tą kryjówkę to jest największy problem. Z jakiegoś ułożonego ręcznika materiału czy coś takiego?

Chipsi snake lignocel 2kg dla węży chyba najtańsze w poruwnaniu do reszty. Zanim zamówię napiszcie czy odpowiednie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#20 ro_sikora

ro_sikora
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1108 dni
  • Polska

Napisany 30 lipiec 2019 - 07:53

Weź plastikową doniczkę wielkościowo taką żeby wąż miał tam dość ciasno, wytnij albo wywierć otwór, taki żeby wąż się zmieścił i masz kryjówke.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).