Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Utrzymanie terrarium

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#11 PaniBozia

PaniBozia
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 7 dni
  • Polska / Podkarpackie / Rzeszów

Napisany 11 lipiec 2019 - 09:06

Dobra, czyli podłoże i osłonki na żarówki, docelowo jaki rozmiar terrarium dla tego rozmiarów węża? Mi też wydaje się byc za małe i wkrótce będę próbował zrobić coś większego.

Podobne tematy: Utrzymanie terrarium     x

#12 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2161 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 11 lipiec 2019 - 09:09

Szczerze mówiąc to nie wiem co Ci doradzić z tymi żarówkami, ja bym wywaliła i zmieniła na kabel z termoregulatorem, bo zostawienie ich tak to spore ryzyko - to, że przez 3 lata było ok nie znaczy, że do końca życia będzie. Możesz też kombinować z osłonkami, ale jak masz kasę na osłonki to na kabel z termoregulatorem też byś miał :P 

Węże praktycznie zawsze się chowają po karmieniu i właśnie tutaj pojawia się kolejny problem, bo podczas trawienia powinny mieć dostępne to 28 stopni, a jak pisałeś - na podłożu jest 26 stopni. Nie mam tu na myśli, że masz podkręcić temperaturę, bo to może tylko zaszkodzić, tylko że lepiej dla zbożówki jak ma ciepło tam, gdzie przebywa.

Generalnie podaje się, że dla zboża minimum to 80x40x40, więc nawet to co masz jest większe, więc jest ok, ale jeśli chcesz zrobić większe to możesz, przy dorosłym wężu im większe tym lepsze.

#13 PaniBozia

PaniBozia
  • Nowy terrarysta

Napisany 11 lipiec 2019 - 09:16

Jak już zaczynam grzebać to mogę i położyć kable, przecież będę mógł je później wykorzystać w kolejnym terrarium, mógłbym prosić o jakiś link do takich kabli żebym wiedział czego szukać?
Dobra, mam, wyruszam na łowy, wrzucę zdjęcie jak skończę przemeblowanie.
A i jeszcze jedno, nie szkodzi że w poniedziałek jadła? Bo nie chce jej niepotrzebnie stresować a jak remont może poczekać to może bym to na weekendzie zrobił

Edytowany przez PaniBozia, 11 lipiec 2019 - 09:22.

#14 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 11 lipiec 2019 - 09:24

https://allegro.pl/oferta/przewod-kabel-grzewczy-15w-3m-repti-good-promocja-7981419496 Ja używam takich i polecam, za to nie polecam dwużyłowych, bo można się wykończyć jak się je rozkłada. Do tego termoregulator, do zboża wystarczy RT2. Tylko bardzo ważne jest żeby zabezpieczyć kabel przed wężem. Jeśli chcesz go położyć w terrarium to na spód najlepiej dać matę zagrzejnikową, na to nakleić kabel, na połowie lub 1/3 terra, kabel zasypać jakimś piaskiem i na to płytkę albo grube szkło. Ale możesz też zrobić kabel na zewnątrz, w podobny sposób, tylko bez zasypywania tzn na spód mata zagrzejnikowa (albo styropian owinięty folią aluminiową), na to kabel i na to płytka, a na płytkę terrarium. W docelowym terrarium lepiej jak zamontujesz w środku, ale jak mówisz, że to tymczasowe to na zewnątrz chyba będzie łatwiej.

A wypróżniała się już po jedzeniu? Jak nie to musisz poczekać z remontem, bo może zwymiotować. Jedyne co to postaraj się chociaż jakąś siatką zabezpieczyć te żarówki.

#15 PaniBozia

PaniBozia
  • Nowy terrarysta

Napisany 11 lipiec 2019 - 09:25

Super, ile cm podłoża usypać?
Nie,jeszcze się nie wyprozniala

Edytowany przez PaniBozia, 11 lipiec 2019 - 09:26.

#16 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 11 lipiec 2019 - 09:28

Żboże lubią kopać, dałabym tak z 5cm, jeśli masz możliwość. I ważna sprawa - sondę od termoregulatora włóż w podłoże. Powinno być 29 stopni. Temperaturą w reszcie terrarium się nie przejmuj.

A jeśli pytasz o piasek między kablem a płytką to tylko tyle żeby zakryć kabel.

#17 PaniBozia

PaniBozia
  • Nowy terrarysta

Napisany 11 lipiec 2019 - 09:35

Dobra, to czekam aż się załatwi i robię remont, dzięki za pomoc

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).