Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

biotop

- - - - -  
Podłoże dla gekona lamparciego

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
41 odpowiedzi na ten temat

#21 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2194 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 07 lipiec 2019 - 19:59

@DanioIV Ścianka na pewno będzie lepsza niż jakiś mostek, ale nie musi być koniecznie.

Podobne tematy: Podłoże dla gekona lamparciego     x

#22 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 557 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 07 lipiec 2019 - 20:06

ŁoPanie, mnie nie pytaj :D Ja mam hamak u młodego, miłej pamięci młoda też miała, a starsza jak ma potrzebę wspiąć się na wyżyny, to kładzie się na którejś z kryjówek ;)
Wiadomo, że takie terra ze ścianką i bajerami ładnie wygląda, ale to nie jest jakiś absolutny mus.

#23 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 636 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 07 lipiec 2019 - 20:47

@VisibleNoise, co znaczy, że bioaktywne podłoże w pustynnym terrarium nie jest do końca zbadane?

#24 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1331 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 07 lipiec 2019 - 21:06

Kojarze ze jest cos takiego jak EcoEarth z firmy Arcadia na zachodzie, ale sama nie stosowalam.

#25 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 07 lipiec 2019 - 21:06

@docfaq Mam na myśli, że dosyć mało osób jak na razie używa takiego podłoża i nie wiadomo o nim wszystkiego, ja osobiście nie wiem jak powinna wyglądać mieszanka podłoża i samo utrzymanie takiego terrarium, żeby wilgotność była odpowiednia i jednocześnie, żeby ekipa sprzątająca żyła. Za sucho - wszystko zdechnie + podłoże będzie najprawdopodobniej pylić, a za mokro też nie może być. Nie wiadomo też do końca czy gekon nie będzie chciał jeść takiego podłoża (jak to czasem ma miejsce w przypadku piasku). I kabel, często używany jako źródło ciepła przy lampartach się nie sprawdzi przy bioaktywnym. 

Ale jak ktoś używa i chce się podzielić jak to dokładnie ma wyglądać to nie zabraniam przecież :P

#26 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1331 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 07 lipiec 2019 - 21:07

Paczajcie, to chyba to?
https://www.arcadiareptile.com/earthpro/substrate/earthmix-arid/

#27 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 07 lipiec 2019 - 21:18

@MartaCrystal Ja bardziej miałam na myśli takie własnoręcznie robione :P Ale przy tym co wysłałaś też chyba nie do końca wiadomo jak się tym zajmować. Jednak dla gadów preferujących wysoką wilgotność zazwyczaj robi się drenaż, dodatkowo jest dużo roślin, spryskuje się, trochę mi to nie pasuje do suchego terrarium.

#28 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 557 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 07 lipiec 2019 - 22:06

Laska z LeopardGecko na yt ma chyba takie coś u swojej gadzieciarni.

#29 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 636 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 07 lipiec 2019 - 22:34

Ja dosyć często widuję bioaktywne terraria suche, gdzie spód podłoża jest stale wilgotny, a wierzchnia warstwa sucha. Sam miałem takie terrarium przez ostatnie pół roku, użyłem piaszczysto-gliniastej ziemi z doliny Wisły. Nic nie pyliło. Samemu można zrobić, mieszając ziemię ogrodową i piasek w odpowiednim stosunku, chyba 1:2 jest najczęściej stosowany. 

To zjadanie podłoża to jest raczej jakiś mit, miałem zdrowe jaszczurki (w tym również E. macularius) na sypkich podłożach i nic nie zjadały (poza tym, co przylepiło się do języka podczas sprawdzania terenu i polowania, ale takie coś jest generalnie niegroźne). Nie spotkałem się też z przypadkiem, w którym jaszczurka celowo zjadała piasek czy ziemię, raczej z niepokojem, że przylepiające się do języka drobinki zaszkodzą. 

Osoba prowadząca kanał Leopard Gecko współpracuje z Arcadia, reklamując ich produkty na swoim kanale oraz nagrywając filmy reklamowe publikowane przez tę firmę. Również i wyżej wymienione podłoże jest przez nią używane. Kanał warty śledzenia również z powodu używania lampy ShadeDweller emitującej promieniowanie UVB i przeznaczonej dla zwierząt o nocnym trybie życia. 

#30 DanioIV

DanioIV
  • Terrarysta
  • Z nami od: 454 dni
  • Polska / Lubuskie / Nowa Sól

Napisany 08 lipiec 2019 - 19:09

Dziękuję wszystkim za pomoc i rady, użyję tego podłoża kukurydzianego i zrobię te wilgotne kryjówki żeby miały gdzie wylinkę zrzucić bo innego rozwiązania nie widzę.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).