Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Mały żarłok

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 561 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 24 maj 2019 - 21:25

Data zakupu 18.05.2019
Wiek ok. 4 miesiące
Pochodzenie  CB
Długość ciała na oko 16-17 cm
Waga : ok 25 gram
Liczba osobników w terrarium: 1
Wielkość terrarium 50/30/30
Rodzaj podłoża: ręczniki papierowe
Temperatura: 25-30, wyspa 34-37, noc: 22
Wilgotność (w %): nie mierzę

Suplementy: CaD3 zoo med, repticalcium, reptivite
Żywienie "zjem wszystko, co się rusza, pęsetę też, i może Twoje dzieci, bo ładnie skaczą na łóżku" :P

różnorodna karmówka
Ostatnia wylinka u mnie jeszcze nie liniał
Badanie kału: wet na urlopie, badanie będzie w czerwcu
Zdjęcia:61056934_10217192073386576_4143745513302
Opis problemu:

Kieeedyś taki temat już był, ale zaginął w czeluściach Orodruiny i jest raczej marzeniem większości terrarystów, co borykają się z brakiem apetytu.

Mam ja na stanie od kilku dni tego młodzieńca o imieniu Livnan. Młodzieniec zachowuje się, jakby nigdy na oczy nie widział ani żarcia, ani suplementów (co nie jest prawdą, bo zadbany, a w sobotni poranek chyba mocno się obżarł, bo w aucie wyrzygał kępkę pancerzyków mącznika, a potem jeszcze rąbnął w terra wielką, rozlazłą kupę).

Jego dzisiejszy jadłospis: dwa mniejsze subimago szarańczy, 3 małe mole, 3 około 2cm turki, dubia zdążyła zwiać pod ręczniki.

Wczoraj podobnie, tyle że 1 szarańcza, 3 dubie, karaczan zielony i małe mączniki.

Jak mama, czyli ja ;) przestaje podawać żarełko robi właśnie to, co na zdjęciu. Czasem tę pseudo miseczkę (3:1 Ca:CaD3) bierze w zęby i tak sobie wylizuje. Przez dwa dni od tego wapnia odchody były prawie białe.

Może durne pytanie, ale czy jest jakaś choroba powodująca nadmierny apetyt, czy mam nie pie*** i cieszyć się, że dziecko ładnie je, co mu podam i nie stroni od supli?

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :)

Edytowany przez Dagn, 24 maj 2019 - 21:27.

Podobne tematy: Mały żarłok     x

#2 jot023

jot023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1385 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 26 maj 2019 - 20:04

Żeby moje mordki tak wcinały, ale jak mam czwórkę to każda ma inne upodobnia. Czasem nie chcą jeść w ogóle , ale są dorosłe i wiedzą, co robią ;) .

A Ty się ciesz póki możesz :D . Mam tylko jedno pytanko - czy poza wapniem z D3 podajesz jeszcze jakieś witaminy??? Bo jeśli nie, to może by tak jakiś reptivit z D3 podać z żarełkiem przynajmniej raz w tygodniu. Dla malucha jest istotne, żeby w fazie gwałtownego wzrostu dostawał jak najbardziej kompletne suplementy. A poza tym, to warunki ma jak u p.Boga za piecem ;) .

#3 Dagn

Dagn
  • Terrarysta

Napisany 26 maj 2019 - 21:08

Wpisałam Reptivite :) dostaje raz w tygodniu, poza tym codziennie karmówka obtoczona raz samym Ca, raz CaD3, no i ten koktajl wapniowy sobie sam podżera. Wczoraj ładnie wyliniał, dziś znów pożarł olbrzymie śniadanko.

Pewnie, że się cieszę ;) Junis przeszło, jak skończyła rok i dalej ubolewam, że je max 2 razy w tygodniu.

Edytowany przez Dagn, 26 maj 2019 - 21:11.

#4 Dagn

Dagn
  • Terrarysta

Napisany 21 czerwiec 2019 - 07:55

Apdejt jest taki, że u młodego wyszły owsiki. Piszę to, by uświadomić (siebie sprzed kilku miesięcy również :P), że super apetyt nie jest wyznacznikiem braku pasożytów.

Plusy jego żarłoczności są takie, że drugą dawkę leku przemyciłam na karaczanie z pęsety ;)

#5 jot023

jot023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1385 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 24 czerwiec 2019 - 14:39

Dla tego absolutne minimum badań parazytologicznych, to 2 x w roku. Nawet jak nie ma nic to warto je zrobić "dla świętego spokoju". 

#6 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1335 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 25 czerwiec 2019 - 09:59

A u mnie niestety szpital.
Kropka z jajami, jedno juz zlozyla.
Pestka w drodze z jajami.
Obie strzelaja slepakami.
Piegus z antybiotykiem na jelita.

#7 Dagn

Dagn
  • Terrarysta

Napisany 25 czerwiec 2019 - 10:33

Dla tego absolutne minimum badań parazytologicznych, to 2 x w roku. Nawet jak nie ma nic to warto je zrobić "dla świętego spokoju". 

Pewnie jakby wet nie była na urlopie, to bym kupiszcze zawiozła bez 2tyg poślizgu.

Teraz po drugiej dawce siedzi w kwarantannowym pudle i mu smutno, bo zniknęła jego ulubiona miejscówka do leżenia :( ciągle się waham, czy czekać w plastiku do "kał czysty", czy w weekend pozwolić mu wrócić do terra.

Na szczęście nasze poranki wciąż wyglądają tak:

65128702_10217455207724770_2834413020740

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).