Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

- - - - -  
Pierwszy raz widzę taka j.zwinke

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Sebaa

Sebaa
  • Terrarysta
  • Z nami od: 679 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Nowe Warpno

Napisany 16 maj 2019 - 18:13

Widział ktoś taka kiedyś?

Załączone pliki

Podobne tematy: Pierwszy raz widzę taka j.zwinke     x

#2 chrząszcz

chrząszcz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3406 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 16 maj 2019 - 18:44

Melanistyczna forma, rzadki widok :) Pamiętaj że są pod ochroną i w dodatku to brzemienna samica. Więc nie ugniataj jej tam za bardzo tylko wypusc. Pozdrawiam :)

#3 No_Fight_No_Glory

No_Fight_No_Glory
  • Terrarysta
  • Z nami od: 70 dni
  • Polska / Podkarpackie / Dębica

Napisany 16 maj 2019 - 20:20

Widziało się w życiu setki zwinek. Szczególnie w niektórych ciekawych miejscach na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie jak np. poligon w Nowej Dębie gdzie było ich dość sporo. Widywałem czasami jednolicie jasno brązowe. Ale nigdy nie spotkałem ciemnej brunatnej ani czarnej jak Ty. Świetnie wygląda. Niby melanizm występuje tez jako forma adaptacji do środowiska. Ale ona jest typowo cała czarna, więc to choroba...? Może ktoś jest kumaty w tych kwestiach i sie wypowie czy da sie to stwierdzić wogóle? Ciekawi mnie gdzie ją znalazłeś?

#4 Sebaa

Sebaa
  • Terrarysta
  • Z nami od: 679 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Nowe Warpno

Napisany 16 maj 2019 - 21:18

Tak wiem ze jajka ma,widać było od razu że samiczka z jajami. Byłem jak najbardziej delikatny, nawet się cykalem łapać żeby ogon nie odpadl. Ale wszystko się udało, wyrwałem jej dwa kleszcze,parę fot zrobiłem i sobie poleciała dalej w trawę.
Tyle lat biegam za takimi zwierzakami a taka pierwszy raz właśnie spotkalem. Widziałem już duże samce takie niby czerwone niby rude ale czarna by mi ktoś powiedział że widział w trawie to bym pomyślał że ogon zaskrońca pewnie widział xd

Ona na takiej polanie po wyciętych choinkach byla,teren trawiasto piaskowy. Teraz pełno tam tych czarnych świerszczy jest,jedzenia tam maja

Edytowany przez Sebaa, 16 maj 2019 - 21:19.

#5 tokaga W hodowli

tokaga

Redaktor: Jaszczurki

• Redaktor.nieaktywny
  • Z nami od: 5320 dni
  • Japan

Napisany 18 czerwiec 2019 - 11:30

Niby melanizm występuje tez jako forma adaptacji do środowiska. Ale ona jest typowo cała czarna, więc to choroba...? Może ktoś jest kumaty w tych kwestiach i sie wypowie czy da sie to stwierdzić wogóle? Ciekawi mnie gdzie ją znalazłeś?

Żadna choroba, po prostu melanizm. Na takiej samej zasadzie jak u żmij zygzakowatych, co jakiś czas trafiają się zupełnie czarne osobniki. Głównie na terenach chłodniejszych, np. w górach gdzie szybkie nagrzanie się w słońcu jest tym bardziej konieczne. Zwinki melanistycznej nie widziałem, ale krewniaka jaszczurkę perłową nawet w łapach trzymałem i byłem gotowy kupić. Kiedyś widziałem aukcję Lacerta schreiberi również melanistycznej.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).