Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

Wybór warana do terrarium

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 TerraZima

TerraZima
  • Terrarysta
  • Z nami od: 529 dni
  • Polska / Małopolskie / Oświęcim

Napisany 05 maj 2019 - 20:55

Witam mam zamiar zrobić terrarium z części pokoju 2.4m x 1.7m x 1.1m i mam takie pytanie jakiego warana polecacie ? Nie interesuje mnie stepowy co potrzebuje głównie owadów, raczej bym chciał takiego którego można karmić mięsem ,podrobami i owadami na raz. Jestem doświadczonym terrarysta wiec z każdym dałbym radę. Proszę o poradę.
Pozdrawiam

Podobne tematy: Wybór warana do terrarium     x

#2 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 581 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 05 maj 2019 - 21:08

Ja bym jednak zachęcał napisać coś więcej o Twoim doświadczeniu, bo takie stwierdzenie jest dosyć subiektywne. Jeżeli wypiszesz gatunki, okres zajmowania się nimi i ewentualne sukcesy rozrodcze, to myślę, że łatwiej będzie osobom znającym się na waranach, zaproponować Ci odpowiednie gatunki.
Jak miałem kilkanaście lat, to uważałem się za doświadczonego terrarystę, mając tylko eublefary lamparcie - z czasem okazało się, że to nie było wystarczające. ;)

#3 TerraZima

TerraZima
  • Terrarysta
  • Z nami od: 529 dni
  • Polska / Małopolskie / Oświęcim

Napisany 05 maj 2019 - 21:34

Mam agamy brodate od 5lat miałem kilka razy młode jednak przestałem rozmnażać bo po prostu sie to nie opłaca ,gekon leśny hoduje 15 ptaszników mrówki oraz 10lat mam żółwia greckiego ,boa dusiciela ,4x razy udało mi sie rozmnożyć jeże pigmejskie , miałem gekony lamparcie i anolisy kubańskie. Czuje sie pewnie ze dam radę z wiekszoscoma waranamiPotrzebuje poradę jaki gatunek wybrać i wtedy dopiero sie odpowiednio do niego przygotuje

#4 chrząszcz

chrząszcz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3378 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 05 maj 2019 - 22:22

Nie ma na tej liście żadnego gatunku dużych, silnych i sprytnych jaszczurek.. Nie twierdzę że sobie nie dasz rady z waranem ale zastanawia mnie skąd taka pewność że sobie poradzisz z prawie każdym?? Rozmnażanie jeży i agam nijak się ma do chowu waranów ;) A co do wyboru to na pewno kieruj się w dużej mierze wielkością poszczególnych gatunków. Przy takiej wielkości ter polecam coś co nie przekracza 1-1,5m. Pozdrawiam.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).