Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący węże

- - - - -  
Na czym polega mistrzowskie ucieczki zbożówki?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 matlol99snakes

matlol99snakes
  • Terrarysta
  • Z nami od: 154 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Polkowice

Napisany 26 kwiecień 2019 - 15:29

Słyszałem, że zbożówki są mistrzami ucieczek i tu jest moje pytanie jeżeli wszystko będzie zabezpieczone czy zbożówka ucieknie? 

Podobne tematy: Na czym polega mistrzowskie ucieczki zbożówki?     x

#2 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2195 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 26 kwiecień 2019 - 15:49

Nie, zbożówki są nazywane mistrzami ucieczek, bo wystarczy niedomknięte terrarium (czy brak zabezpieczenia na szybach przesuwnych), slabe zamykanie w pojemniku czy odklejony kawałek wentylacji a zbożówka na pewno to odkryje i ucieknie. Dodatkowo młody wąż jest w stanie przecisnąć się przez szczelinę między szybami w drzwiach przesuwnych.

#3 matlol99snakes

matlol99snakes
  • Terrarysta
  • Z nami od: 154 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Polkowice

Napisany 26 kwiecień 2019 - 15:51

OK dziękuje za wytłumaczenie

#4 DJreptile

DJreptile
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1059 dni
  • Polska / Śląskie / Żory

Napisany 20 maj 2019 - 21:33

zbożówka jest tak ,,uciekająca" bo jak większość węży właściwych są bardzo ciekawskie w młodym wieku tez małe maja głowę niewiele większa od ciała co oznacza ze jeśli niewielka głowa gdzieś się wciśnie to wąż podąży dalej przez swoja aktywność i ciekawość świata niedomknięte drzwi to droga do nowego życia wydaje mi się ze wszystkie węże właściwe z tych popularnych jak np lancetogłów mogły by być tak nazwane lecz po prostu zbożówek ludzie mają więcej co oznacza ze więcej węży ucieka

#5 Emis75

Emis75
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 71 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Lubin

Napisany 10 czerwiec 2019 - 12:44

Na początek witam wszystkich bardzo cieplutko.

Co do ucieczek to i ja na własnej skórze przekonałam się do czego jest zdolna zbożówka.Jeżeli wydaje się ,że w dane miejsce mieści się tylko zapałka to zbożówka na pewno sobie z tym poradzi.;)

Jestem od miesiąca właścicielką zbożówki i zdążyłam go już kilka razy szukać.;)

Co do zwierzaków to posiadam również żółwia czerwonolicego, znalezionego na drodze kilka wiosek ode mnie ;) Też uciekinier ;)

#6 Willlow

Willlow
  • Terrarysta
  • United Kingdom

Napisany 04 lipiec 2019 - 14:51

Witam wszystkich.

jestem posiadaczem młodej (rocznego samca) zbożówki. 

Często wieczorami obserwuje go w vivawium - a może to ja jestem obserwowany?

Ten wąż jest wszędzie, próbuje się wcisnąć w każdą szczelinę. Jeżeli czuje przepływ powietrza to tam pcha ryja.

Na szczęście przed zakupem poczytałem trochę o ucieczkach i odpowiednio się przygotowałem/zabezpieczyłem viv.

Przez tę ruchliwość te węże może często uciekają ale też dają dużo radości z obserwacji.

Edytowany przez Willlow, 04 lipiec 2019 - 14:51.

#7 Risky

Risky
  • Terrarysta
  • Z nami od: 50 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 04 lipiec 2019 - 15:06

Zbożaki, zwłaszcza młode, to niezłe kombinatory, dlatego nie zaszkodzi wręcz przesadne dbanie o zabezpieczenie terra.

Mój młodziak nie ma zamka w terra jeszcze (jest w planie), więc zabezpieczam na kilka sposobów- poskładane kartka między szybami, drucik i taśma, bo grzdyl z pasją piłuje przy przedniej szybie i sprawdza "cy da sie to psessssunąć?"   :-P

#8 Willlow

Willlow
  • Terrarysta
  • United Kingdom

Napisany 12 sierpień 2019 - 11:25

No i mój gad uciekł z vivarium w nocy z piątku na sobotę.

Po wyjęciu go na karmienie moja żona nie domknęła szyby w viv.

Rano gdy zszedłem do salonu zobaczyłem niedomkniętą szybę, sprawdziłem w środku viv ale węża juz nie było.

Przeszukany cały pokój, wszystkie szafki opróżnione, meble przesunięte, nawet kominek wyrwałem ze ściany żeby tam sprawdzić.

Na noce rozstawiamy pułapki (mąka na podłodze, folia w zakamarkach, ciepłe kryjówki z matami grzewczymi na podłodze)

Dwie noce co godzinę wstawaliśmy co godzinę i spacerowaliśmy z latarkami po mieszkaniu żeby sprawdzić czy są jakieś ruchy.

Jak na razie ani śladu.

Poszukiwania trwają.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).