Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

wybór zwierzęcia

- - - - -  
Jaki pierwszy owad

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 TheKiwi W hodowli

TheKiwi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 80 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Toruń

Napisany 22 kwiecień 2019 - 20:05

Witam, chciałbym w tym temacie spytać się jaki owad będzie najlepszy na początek?

Bardzo lubię owady,pajęczaki,mięczaki i inne bezkręgowce. Niestety,żyję w domu w którym wszelkie jadowite zwierzęta lub wyglądające jak pająk odpadają.Więc mam pytanie z czym powinienem zacząć?

Miałem już kiedyś patyczaki indyjskie, nawet miałem młode ,ale ten gatunek jakoś mnie nie satysfakcjonuje za bardzo, więc szukam czegoś dziwnego lecz nadal dopuszczalnego w moim domu. Jakieś porady?

Z góry dziękuje.

Podobne tematy: Jaki pierwszy owad     x

#2 Morteusz

Morteusz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 269 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Lubań

Napisany 22 kwiecień 2019 - 20:12

Żuki ?? W Polsce chyba ciężko o ciekawe gatunki ale na pewno są w Pradze i w Hamm w Pradze byłem pare miesięcy temu widziałem bardzo fajne, ale nazw nie podam bo nie pamiętam. Możesz też zacząć hodować motyle albo ćmy (https://www.facebook.com/tibor.mozer sprzedaja atlas moth największe ćmy na świecie przepiękne).

#3 TheKiwi W hodowli

TheKiwi
  • Terrarysta

Napisany 22 kwiecień 2019 - 20:18

szukam czegoś blisko mnie, w okolicach kujawsko pomorskiego, inaczej nie mam możliwości się tam dostać :/

#4 Morteusz

Morteusz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 269 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Lubań

Napisany 22 kwiecień 2019 - 20:20

Nie musisz nigdzie jechać przecież :DD znajdź kogoś kto tam jedzie z Twoich okolic i niech Ci przywiezie. Mnóstwo ludzi się ogłasza nawet że przywiozą za opłatą zwierzęta z giełd.Z resztą możesz kupić jaja owadów i niech Ci je wyślą pocztą. Opcji jest sporo.

#5 somuchboredman

somuchboredman
  • Terrarysta
  • Z nami od: 110 dni

Napisany 22 kwiecień 2019 - 20:22

Modliszki? Ślimaki? Karaczany madagaskarskie? Właściwie jest tego cała masa wystarczy porozglądać się po giełdach i sklepach bo ludzie hodują różne "dziwactwa"  :-P

#6 Oskarinieke

Oskarinieke
  • Terrarysta
  • Z nami od: 496 dni

Napisany 22 kwiecień 2019 - 20:26

Modliszki, lub jakieś pluskwiaki czy jakieś chrząszcze. Mrówki, straszyki i patyczaki, ale wspominałeś że cię nie satysfakcjonują.
Osobiście "hoduję" modliszki, mam u siebie trzy gatunki (i zamierzam mieć trochę więcej). Mam je już dość długo i dalej mnie fascynują. Naprawdę interesujące owady.

#7 TheKiwi W hodowli

TheKiwi
  • Terrarysta

Napisany 22 kwiecień 2019 - 20:55

chodziło mi że patyczaki mnie nie  satysfakcjonują za to modliszki są spoko, ale bardziej chodziło mi o konkretne gatunki

#8 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 546 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 22 kwiecień 2019 - 20:57

Mam wrażenie, że liśćce mogłyby Ci spasować. :D
Bardzo ładne stworzenia, wdzięcznie się prezentują w terrarium. Unikalny wygląd i spokojny temperament spowodowały zachwyt nawet wśród żeńskiej części mojej rodziny. Ich utrzymanie również jest na plus - pożywienie można znaleźć w marketach lub lesie, nie wymagają wysokich temperatur, a i wilgotność odpowiednią łatwo utrzymać. Może jakiś hodowca by się w Twoich okolicach znalazł, ale wysyłka to też nie problem.

Oprócz tego modliszki: niezwykły wygląd, przyjemne karmienie, proste utrzymanie (zobacz sobie Phyllocrania paradoxa). Również wzbudzają zainteresowanie ludzi nieobeznanych z terrarystyką.

#9 Oskarinieke

Oskarinieke
  • Terrarysta
  • Z nami od: 496 dni

Napisany 22 kwiecień 2019 - 21:01

Ja posiadam Sphodromantis trimacula (niestety mało o niej wiadomo), Phyllocrania paradoxa i Deroplatys dessicata. Zgodzę się też z wypowiedzią @docfaq P.paradoxa są ładne, i łatwe w karmieniu czy utrzymaniu. Pięknie prezentują się też właśnie Deroplatys.

#10 TheKiwi W hodowli

TheKiwi
  • Terrarysta

Napisany 23 kwiecień 2019 - 10:26

Szczerze dziękuje za wszystkie odpowiedzi :D na pewno dowiem się trochę więcej o tych modliszkach i może się zdecyduje na jakąś. A skoro takie łatwe w utrzymaniu to na pewno mi podpasują :), chodź hoduje głównie gady :D

Edytowany przez TheKiwi, 23 kwiecień 2019 - 10:27.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).