Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący ptaszniki

- - - - -  
P.Metalica

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 fretka

fretka
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 31 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 20 kwiecień 2019 - 13:29

Witam wszystkich jestem tutaj nowy więc jeśli coś się źle wcisło albo temat w zlym miejscu to proszę o wyrozumiałość :)

Mam takie pytanie dotyczące P.Metalicy... Jak to w  końcu z  nimi jest ?? Jedni piszą że są to spokojne ptaszniki inni że agresywne jedni że nadają się dla początkujących inni że lepiej ich unikać...
Nie będe kłamał że chciałbym zainwestować w Metalice po dłuższej przerwie w hodowli oczywiście w fajnych warunkach

Jeśli większa ilość twierdzi że można tego pająka hodować to co powinno się mieć na uwadze ??
Bo tam troszke w  necie czytam o tym ale doświadczenia zawsze lepiej posłuchać jak teorii 

Podobne tematy: P.Metalica     x

#2 TheKiwi W hodowli

TheKiwi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 80 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Toruń

Napisany 20 kwiecień 2019 - 13:41

https://www.youtube.com/user/kubazajac9 wejdź sobie na jego kanał i wpisz sobie czego szukasz. Gościu naprawde fajnie wszystko tłumaczy i opowiada

#3 fretka

fretka
  • Nowy terrarysta

Napisany 20 kwiecień 2019 - 13:58

Naturalnie mam jego kanał który bardzo lubie i teoretycznie twierdzi że AKURAT METALICA NADAJE się dla początkujących bo jest to ponoć najspokojniejszy z  gatunku POE no ale jednak warto zaczerpnąć opinii innych

#4 Waariat

Waariat
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2530 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 20 kwiecień 2019 - 14:19

Mimo wszystko to jest poe. Dobrze by było najpierw zaznajomić się z ptasznikami inicjatywy zachowaniem przy czymś co teoretycznie nie zrobi ci krzywdy. Każdy kto siedzi w temacie dłużej powie ci że zachowanie to kwestia osobnicza. Jedna może być łagodna a inna świr który wszystko kąsa i biega jak oszalały.

Piszesz o ptaszniku dla początkującego wiec wnioskuje że nie masz dużego doświadczenia, wiec zastanów się proszę czy jest sens ryzykować. Mimo że metallica może być uznawana za najłagodniejszą, to i tak może zrobić „zrywa” wystraszysz się, nie będziesz miał pojęcia jak zareagować i może stać się krzywda tobie lub pająkowi.

Sam fakt iż jest to ptasznik nadrzewny już stawia znaki zapytania przy stwierdzeniu „początkujący”. Wiem że kolory są ciekawe i może kusić, ale warto wcześniej nauczyć się tych stworzeń przy łagodniejszych osobnikach ;)

Pozdrawiam

#5 fretka

fretka
  • Nowy terrarysta

Napisany 20 kwiecień 2019 - 19:41

To jednak rozsądek mówi że lepiej kupić innego kolorowego pająka np.chromke cyanopubescens

A tak z ciekawości co grozi i do czego można porównać ukąszenie przez taką metalice ?? bo wiem że jej jad już należy do silniejszych ale tak jak mówie nie jest to pytanie które mnie bardzo interesuej bo nie po to chce mieć ptasznika znowu żeby go na ręce bać :)

#6 Keny30

Keny30
  • Terrarysta
  • Z nami od: 246 dni

Napisany 20 kwiecień 2019 - 19:56

https://www.terrarium.pl/topic/42431-poecilotheria-metallica-raport-z-ukaszenia/ Tutaj masz wszystko Pozdro.

#7 Emcet W hodowli

Emcet
  • Terrarysta
  • Z nami od: 83 dni
  • Polska / Lubelskie / Świdnik

Napisany 20 kwiecień 2019 - 21:50

Poe mimo wszystko może być ryzykowna, nawet Metka. Najłagodniejsza z rodzaju nie oznacza, że łagodna. Jeśli przy gmeraniu w terrarium doprowadzisz do patowej sytuacji dla niej to pewnie przejdzie do ofensywy (a uwierz mi, że na początku łatwo coś skopać). Jeśli chcesz coś ładnego i nadrzewnego to polecam rodzinę Psalmopoeus, najlepiej Irminia. Dość charakterne, szybkie, ładne i aktywne lecz pozbawione groźnego jadu. Dobra i ładna baza pod naukę opieki nad nadrzewniakami :)

#8 fretka

fretka
  • Nowy terrarysta

Napisany 21 kwiecień 2019 - 00:02

A tak jeszcze z  ciekawości zapytam bo nie ukrywam że podobają mi sie bardzo te niebieskawe ptaszniki a dziwną nazwe spotkałem... co to jest...

https://allegro.pl/oferta/omothymus-ex-lamproplema-violaceopes-l1-2-7990311809?reco_id=f5c591f7-63bf-11e9-9264-000af7f610b0&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

#9 Waariat

Waariat
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2530 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 21 kwiecień 2019 - 05:39

Największy (pod względem długości odnóży) ptasznik nadrzewny. Samice są bardzo ładne, ale raczej granatowe. Tak niebieskie są tylko pod sztucznym światłem zimnym. Aczkolwiek są to już ptaszniki szybkie, agresywne i silnie jadowite (tak jak ten twój ceratogyrus wiec na niego uważaj). A ta dziwna nazwa jest nowa. Kiedyś była to lampropelma violaceopes, dlatego w nawiasie jest ex. To samo możesz spotkać przy np brachypelma hamorii (ex smithi)

#10 Emcet W hodowli

Emcet
  • Terrarysta
  • Z nami od: 83 dni
  • Polska / Lubelskie / Świdnik

Napisany 21 kwiecień 2019 - 07:58

Jeśli musi być jakiś kolorowy nadrzewny to spraw sobie jakąś Avicularia, Caribena (np. C. Versicolor jest mega ubarwionym gatunkiem), ewentualnie jeśli szukasz tego dreszczyku emocji to weź błyszczącego wariata Tapinauchenius violaceus. Ten jeśli nawet dziabnie to słabiutkim jadem, więc nie sprawia takiego zagrożenia.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).