Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Na ile można ufać RT-2?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Waariat

Waariat
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2530 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 18 kwiecień 2019 - 08:36

Witam, mam pod pojemnikiem swojego zboża (ok 45cm) kabel 25W podłączony do jakże wspaniałego RT-2.. Nie chciałbym zrobić krzywdy wężowi i dlatego powstaje post. Dotychczas sonda leżała między zwojami kabla (pod pojemnikiem oczywiście) i sam termoregulator był ustawiony na 28°C. Tylko że.. Włączał się może 2-3 razy na dzień, gdzie w pokoju mam ok. 24°C. Teraz zmieniłem pojemnik i dałem sondę w podłoże i ustawiłem termoregulator. Tylko że kabel w moment nagrzał się do takiej temperatury, że po dotknięciu no grzeje dość mocno. Wydaje mi się, że zdecydowanie za mocno.

Tutaj rodzi się pytanie. Czy można zaufać RT-2, że w podłożu, tam gdzie jest sonda jest odpowiednia temperatura, mimo że kabel pod pojemnikiem jest mega gorący? Jeżeli RT-2 nadaje się do wyrzucenia, to co będzie dobrym wyborem?

Termometr położony w ciepłej strefie wskazuje 32°C, kombinować i ustawiać tak, żeby pokazywał dobrą temperaturę (obniżać na RT-2) czy nie bawić się i kupić coś lepszego?

Pozdrawiam

Podobne tematy: Na ile można ufać RT-2?     x

#2 barik

barik

Koordynator w działach wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3070 dni
  • Polska / Śląskie / Jastrzębie Zdrój

Napisany 18 kwiecień 2019 - 08:56

Nie można ufać RT2. 

Sonda powinna znajdować się w pojemniku na jego dnie czyli tam gdzie wąż może się dostać i tam powinna być temp 28-29 stopni. oczywiście nie ogrzewamy całego pojemnika. 

#3 gelmi

gelmi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4925 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 18 kwiecień 2019 - 09:16

Cześć. Ja w maju będę miał do sprzedaży takie kity do wsadzenie w obudowę RT-2 jako zamiennik. Cyfrowy odczyt temperatury, sterowanie płynne, a nie tylko on/off jął w przypadku RT-2. Jak jesteś zainteresowany, to daj znać. Więcej o samym urządzeniu możesz poczytać tutaj na forum https://www.terrarium.pl/topic/525412-regulator-temperatury-z-plynnym-sterowaniem/
Pozdrawiam.

Edytowany przez gelmi, 18 kwiecień 2019 - 10:45.

#4 polwlkp

polwlkp
  • Terrarysta
  • Z nami od: 411 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 18 kwiecień 2019 - 11:23

Te cieńkie kable- pętelki nagrzewają się szybko do wysokiej temperatury. Jeśli chxesz je stosować to potrzebna jest płynna regulacja, inaczej termostat będzie co chwilę się załączać, i szybko się popsuje. Polecam tą wkładkę od @gelmi.

#5 piotrek2351

piotrek2351
  • Terrarysta
  • Z nami od: 560 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 20 kwiecień 2019 - 08:13

Ja mam RT2 już 4 lata. Nic się z nim nie dzieje a temperaturę jaką ustawie taką utrzymuje.

#6 Morteusz

Morteusz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 269 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Lubań

Napisany 21 kwiecień 2019 - 20:37

Osobiście polecam coś lepszego niż RT2 :) Najlepiej coś z programatorem żeby nie trzeba było zmieniać temperatury rano i wieczorem non stop. Tylko ustawiasz sobie w termostacie od poniedziałku do niedzieli od godziny powiedzmy 7-20 29 stopni, a pozostałe godziny 25 i już.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).