Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Gekon Lamparci nie je od 3-4 miesięcy

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 GeksON

GeksON
  • Terrarysta
  • Z nami od: 373 dni
  • Polska / Małopolskie / Chrzanów

Napisany 15 kwiecień 2019 - 08:29

Witam.Samica gekona lamparciego 4 letnia nie je już 3-4 miesięcy mniej-więcej od grudnia.Zawsze spożywała tylko świerszcze z witaminami i wapnem.Wygląda i zachowuje się normalnie jak zawsze.Co jej może być?I ile jeszcze wytrzyma tak nie jedząc?(a tutaj kilka zdjęć tego gekona)

Załączone pliki

Edytowany przez GeksON, 15 kwiecień 2019 - 08:31.

Podobne tematy: Gekon Lamparci nie je od 3-4 miesięcy     x

#2 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 581 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 15 kwiecień 2019 - 09:30

Wytrzyma, dopóki nie skończą się jej zapasy tłuszczowe, czyli mniej więcej do momentu, w którym będzie chuda jak patyk. Jeżeli nie je od tylu miesięcy, to niemożliwe, żeby wyglądała jak zawsze. Jesteś pewien, że ogon jej nie schudł? Przydałoby się też więcej informacji o warunkach, w jakich jest trzymana i informacja o badaniu kału (przy tworzeniu nowych tematów można wkleić tabelkę do uzupełnienia, bardzo przydatna rzecz dla próbujących pomóc).

#3 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2506 dni

Napisany 15 kwiecień 2019 - 12:10

Masz bardzo niebezpieczne podłoże - może przypadkowo zjeść drewienko i się zaczopować, a to prawie zawsze oznacza śmierć. Daj na na większe drewienka bukowe lub - najlepiej i najłatwiej - przenieś na nieperfumowane ręczniki papierowe. 

Po tylu m-cach głodówki musiała schudnąć. Dbaj o zawsze świeżą wodę w terra i skuś ją molem woskowym lub inną karmówką podaną z pęsety. Jak "zaskoczy" z jedzeniem to już będzie z górki : )

#4 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1276 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 15 kwiecień 2019 - 20:16

A jak z badaniem kalu?

#5 GeksON

GeksON
  • Terrarysta

Napisany 25 kwiecień 2019 - 17:31

Drewienek nie będę wymieniał ponieważ doradzał mi ich kupno terrarysta od którego kupowałem gekony więc powołuje się na jego wiedzę poza tym nigdy nie zauważyłem że moje gekony nawet próbowały je jeść.Jeśli chodzi o samego gekona to może faktycznie schudł jego ogon lecz nawet jeśli to nie jedząc tyle miesięcy ma go nadal całkiem grubego w porównaniu z moimi innymi jaszczurkami które się normalnie odżywiają.Jeśli chodzi o badanie kału tu jest problem bo w tym samym terrarium posiadam 3 inne gekony i wypróżniają się mniej więcej w tym samym miejscu więc nie mam nawet pewności czy gekon o którym mowa się wypróżnia musiałbym go chyba obserwować 24 na dobę żeby to widzieć.Wracając do drewienek a bardziej do wspomnianego papieru to nie jestem zwolennikiem takiego wystroju ponieważ chce gekonom stworzyć jak najbardziej zbliżone do natury warunki poza tym w wielu innych terrariach czy to widzianych na youtube czy w sklepach zoologicznych zauważyłem piasek jako podłoże tym bym się martwił bo taki piach to gekon wystarczy że poliże i już go zje.Co do wody to gekon pobiera ją chętnie,a spróbuje na ten czas zmienić mu karmówkę może to coś da.

Edytowany przez GeksON, 25 kwiecień 2019 - 17:32.

#6 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1276 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 25 kwiecień 2019 - 17:33

To moze przeloz gekonka do pudla na kwaratanne?

#7 GeksON

GeksON
  • Terrarysta

Napisany 25 kwiecień 2019 - 17:38

A na jakich warunkach ma to być jak takie pudło przygotować????Co i jak??????

#8 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 502 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 25 kwiecień 2019 - 19:09

"Bo przecież dotąd ich nie jadł..."

57882360_535219647002471_207959375278715

58610218_535219700335799_382635240799495

poza tym w wielu innych terrariach czy to widzianych na youtube czy w sklepach zoologicznych zauważyłem piasek jako podłoże tym bym się martwił

Mhm. Czyli podejście "a u Was biją Murzynów"...

Co do pojemnika: taki, jak stosowałeś na kwarantannę dla każdego dołączanego geka. Pudło z Pepco odpowiednich wymiarów, nawiercić wentylację, ręczniki papierowe i już. Na gekonlamparci.pl jest wszystko o tzw. terrarium przejściowym.

Edytowany przez Dagn, 25 kwiecień 2019 - 19:18.

#9 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2506 dni

Napisany 25 kwiecień 2019 - 20:37

Ja też staram się stworzyć moim zwierzętom jak najbardziej zbliżone do naturalnych warunki. Ale... umieszczanie zwierzat w terrariach na całe ich życie nie jest naturalne. Musisz wyważyć pewne rzeczy i je zmodyfikować do potrzeb zwierzaków i ich bezpieczeństwa, Zmień drewienka na DUŻE bukowe - takich nie będą w stanie połknąć i problem rozwiązany: Ty masz naturalny wygląd terra, a zwierzaki są bezpieczne. Ja też mam duże drewienka w kilku moich terra z lampartami. Ale duże, nie taką drobnicę, którą mogą połknąć. 

#10 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 581 dni

Napisany 25 kwiecień 2019 - 21:45

Piasek i inne sypkie podłoża to popularny wybór - bezpieczny i najbardziej naturalny. O drewienkach mam takie samo zdanie, co dziewczyny. Czasem po prostu zwierzę je zjada z jakiegoś powodu, a wtedy człowiek się raczej pyta „czy przeżyje?” zamiast „czy mu to zaszkodzi?”.

Jeśli chodzi o zbiornik kwarantannowy, to ja jestem zwolennikiem zwykłego terrarium z minimalnym wyposażeniem, czyli: ręczniki papierowe, kryjówka (najlepiej plastikowa), źródło ciepła, miska na wodę i ewentualnie miska na jedzenie. Terrarium jak i wyposażenie powinny być łatwe do umycia, więc wszelkie dekoracje i naturalistyczne kryjówki czy miseczki moim zdaniem odpadają. Ręczniki papierowe powinny być wymieniane jak najczęściej, idealnie by było, gdybyś wkładał nowe każdego dnia. Kwarantannę najlepiej też przeprowadzać indywidualnie, dzięki czemu będziesz miał kontrolę nad apetytem i wypróżnianiem się podopiecznego. Zwierzę objęte kwarantanną nie powinno mieć kontaktu z innymi i dobrze by było stosować osobne pęsety i pozostały sprzęt lub przynajmniej myć go po obsłużeniu zwierzaka w kwarantannie. Przy przyjmowaniu nowego gada zalecałbym wizytę ogólną u weterynarza oraz dostarczenie trzech próbek kału z różnych dni (próbki powinny być świeże, najlepiej dostarczone jeszcze tego samego dnia, w którym zostały wydalone). W Twoim przypadku myślę, że wystarczy tylko badanie kału, ale jeżeli stan się będzie pogarszać, to raczej nieunikniona będzie wizyta z jaszczurką u specjalisty.
Rada na przyszłość: jeżeli ze zwierzęciem od dłuższego czasu dzieje się coś, co nas niepokoi, najlepiej na zapas poddać je kwarantannie w celu lepszej obserwacji i zapobiegnięciu rozprzestrzenienia się ewentualnej choroby.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).