Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - fotorelacje

- - - - -  
pleśń w moczboxie

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Myethec

Myethec
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1234 dni
  • Polska / Śląskie / Siewierz

Napisany 04 kwiecień 2019 - 16:14

Witajcie, kupiłem 2 P.Paradoxy L1 (obecnie L2) przełożyłem do moczboxów  widocznych na zdjęciach i co parę dni na podłożu tworzy się pleśń, wydaje mi się że to od złej wentylacji. Na górę nie chce mi się dawać samego gazika bo jest problematyczny w obsłudze. Co polecicie? Wyciąć w nakrętce dziurę i przykleić moskitierę? i dodatkowo też z boku wyciąć? gdzie mogę kupić taką moskitierę, żeby d.hydei mi nie pouciekały? Czekam na wasze opinie :)

PS. Siatkę i inne rzeczy przyklejam sylikonem akwarystycznym prod. JABA Inowrocław. (taki zielono biały)

edit. Modlichy przełożyłem na razie do kliszówek, pleśń rozkwita w oby dwóch moczboxach

Załączone pliki

Edytowany przez Myethec, 04 kwiecień 2019 - 16:16.

Podobne tematy: pleśń w moczboxie     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2226 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 05 kwiecień 2019 - 06:08

Zrób tak jak napisałeś, ale zamiast moskitiery wklej jakąś firankę czy obrus bez dziur, są takie, ale nie jestem w stanie podesłać linka, bo nigdy nie kupowałam. Przez moskitierę na pewno muszki wyjdą.

#3 Slonik

Slonik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5002 dni
  • Polska / Śląskie / Katowice

Napisany 05 kwiecień 2019 - 06:53

Może organza się w tym zastosowaniu sprawdzi

#4 Myethec

Myethec
  • Terrarysta

Napisany 05 kwiecień 2019 - 15:32

Wyciąłem kawałek ze starego szalika z organtyny i wyszło w miarę przyzwoicie. Poczekam aż silikon wyschnie i przytnę żeby rogi nie odstawały. Jeżeli pleśń dalej będzie kwitnąć wytnę "okienka" po drugiej stronie.

Załączone pliki

#5 Myethec

Myethec
  • Terrarysta

Napisany 15 kwiecień 2019 - 10:02

Taki mały update, może pomóc początkującym. Takie otwory jak wyżej wystarczą do dobrej cyrkulacji (wymiany) powietrza. Pleśni ani śladu jedyna zmiana to taka, że częściej muszę nawadniać podłoże, mimo że p.paradoxa nie musi mieć super wilgotno, to i tak przy temp 25-27C i takiej wentylacji podłoże szybko wysycha. Maluchy maja się dobrze, parę dni temu przeszły wylinkę w L3 :)

Co do materiału organza, jak kolega polecił, albo organtyna.

Osobiście byłem w sklepie z firanami i dostałem dość spory kawałek organtyny za darmo, Pani w sklepie powiedziała, że koszt to jakieś grosze więc, żebym nie szukał drobnych ona mi da za free. Takie sklepy zawsze mają jakieś skrawki itp. warto zapytać.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).