Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Czy to otyłość?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
17 odpowiedzi na ten temat

#1 Minatrixx

Minatrixx
  • Terrarysta
  • Z nami od: 364 dni
  • Polska / Śląskie / Będzin

Napisany 29 marzec 2019 - 12:10

Witam, czy moja samica nie jest za gruba? Boję się że ją przekarmiłam. Od jakiegoś czasu nie rusza się z miejsca, nigdzie nie chodzi, nie karmilam jej od 2 tygodni, nie cudnie. Karmię ją tylko macznikami bo nic innego nie chce jeść i ma bardzo mało energii. Proszę o jakieś rady, co robić?

Załączone pliki

Edytowany przez Minatrixx, 29 marzec 2019 - 12:16.

Podobne tematy: Czy to otyłość?     x

#2 Qras94

Qras94
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1700 dni
  • Polska / Lubelskie / Opole Lubelskie

Napisany 29 marzec 2019 - 12:22

Jaj nie ma? Nie jest zaczopowany? Niektóre mają taką pękata budowę, ogon nie jest jakoś strasznie gruby ale inne objawy o jakich mówisz mogą wskazywać na zaczopowanie lub jaja(możliwe zaparcie jaj)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

#3 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2535 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 29 marzec 2019 - 12:29

No jest trochę zbyt pulchna. Nie rób jej drastycznej głodówki - raczej stopniowo zmniejszaj porcje żywieniowe. Wstrzymaj się z tym do czasu aż wyjaśni się jej obecny stan - tj. zacznie się normalnie zachowywać, jeść i robić kupę. Całkiem możliwe, że nosi jaja. To nie musi od razu być zaparcie jaja.

#4 Minatrixx

Minatrixx
  • Terrarysta

Napisany 29 marzec 2019 - 13:29

Ona się normalnie załatwia, ja jej nie chce robić głodówki ale sama nie chce jeść. Byłam już u weta i nie wyczuła jaj ani niczego w brzuchu dała jej tylko parafine jakby jej coś zalegało tam
Może pojadę do innego weta, bardzo dobrego zajmującego się gadami ale problem w tym że nie mam prawa jazdy a to autobusem godzina w jedną stronę a to dla niej będzie wielki stres tyle czasu w małym pudełku :(
Ma taki pulchny brzuszek już od paru miesięcy :/ ona zawsze taka mało ruchliwa była ale od miesiąca ciągle w jednym miejscu siedzi i tylko pozycje zmienia
Da się jakoś sprawdzić czy nie ma jajek? Prześwietlic ją?

#5 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2535 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 29 marzec 2019 - 16:09

A ma wilgotną i ciemną kryjówkę ? Np wermikulit ? Tam będzie mogła kopać i złożyć jaja. Jaja w brzuchu można zobaczyć na USG - mało który wet ma tak małą głowicę i będzie umiał odczytać zdjęcie. Możesz też sama podświetlić ją od spodu mocną latarką - ew zobaczysz jaja, ale nie sądzę, abyś mogła stwierdzić czy to zaparcie jaj. Godzina w busie to nic takiego dla gekona - będzie przecież siedział w pudełku. Pamiętaj tylko o wentylacji i żeby go nie przegrzać w drodze np zbyt gorącym termofore. Lepiej za zimno, niż zbyt ciepło. W mojej "ukochanej" Warszawie w korku potrafię jechac ok 2 godz, więc Ty nie masz najgorzej : ))))

#6 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1305 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 29 marzec 2019 - 16:49

Mozesz tez sprobowac rtg. Jajko i kostki swieca inaczej niz ciala tluszczowe. Jesli ma jajka, powinna dostac zastrzyk na zlozenie.
Dodam tylko, ze mam samiczke dosc podobnej budowy. Tylko dwa razy miala jajka, i to bez zaplodnienia. Poza tym jest po prostu leniwa i tlusciutka bułą :)

#7 Minatrixx

Minatrixx
  • Terrarysta

Napisany 29 marzec 2019 - 20:08

Nie mam wilgotnej kryjówki :/ w następnym tyg pojadę z nią do tego weterynarza od gadów, a nie zmarznie w taką pogodę?

#8 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 531 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 29 marzec 2019 - 20:37

Pojemnik pod kurtkę i jedziesz :)

#9 jsduga

jsduga
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1362 dni
  • Polska / Małopolskie / Kęty

Napisany 30 marzec 2019 - 13:32

A jaką ma wagę tak z ciekawości? I wiek samiczki.

#10 Minatrixx

Minatrixx
  • Terrarysta

Napisany 30 marzec 2019 - 14:19

O jejku dawno jej nie ważyłam z parę miesięcy temu, jutro Ci napisze jak będę w domu ile waży a ma półtora roku

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).