Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Pająk nie je

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 KosaGibons

KosaGibons
  • Terrarysta
  • Z nami od: 128 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 17 marzec 2019 - 16:23

Pająka kupiłem równo 13.02.2019, jest w stadium L5, od momentu zakupu w ogóle nie je, w pojemniku staram utrzymywać mu warunki takie jakie ten ptasznik potrzebuje(sprawdzam za pomocą higrometra) ok. 80% wilgotności a temperatura to 27.5. Problem polega w tym że pająk zrobił na ściance pojemnika gniazdo i w ogóle nie chce jeść jak go z tego gniazda delikatnym ruchem wypędze a jak podejdzie tam karaczan to pająk od niego odskakuje. Boję się że Versi padnie. Prosze o pomoc

Podobne tematy: Pająk nie je     x

#2 Erm W hodowli

Erm
  • Terrarysta
  • Z nami od: 461 dni
  • Polska / Łódzkie / Ozorków

Napisany 18 marzec 2019 - 11:21

Pająki mogą nie jeść z wielu powodów. Najczęstszą przyczyną jest zbliżająca się wylinka,  potrzebują się odnaleźć w nowym otoczeniu lub po prostu nie jedzą bo taki maja kaprys. Mam braszkę, która od 4 miesięcy nic nie jadła (w sumie po co?), a od dwóch tygodni zakopała się w kryjówce i tyle ją widziałem, co jest dobrym znakiem, bo urośnie ;). Co robić? Nie stresować ptasznika, nie wypędzać go z kryjówki, spróbować podać jedzonko za tydzień. Najprawdopodobniej zbliża się wylinka. Utrzymuj odpowiednie warunki, pająki na brak żarełka są wytrzymałe.

#3 polwlkp Online

polwlkp
  • Terrarysta
  • Z nami od: 446 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 18 marzec 2019 - 12:22

I jak nie zje to wyciągaj karmówkę, bo może ona zabić pająka po wylince, jest wtedy bardzo miękki...

#4 Jaykob1986 W hodowli

Jaykob1986
  • Terrarysta
  • Z nami od: 201 dni
  • Polska / Mazowieckie / Żyrardów

Napisany 03 kwiecień 2019 - 13:00

Przede wszystkim jeśli wyganiasz pająka z gniazda to zdecydowanie jest złym pomysłem, bo go wtedy mocno stresujesz i to już praktycznie odbiera mu wszelkie chęci do jedzenia. Ptasznik ma się czuć bezpiecznie w swoim gnieździe, a nie być z niego ciągle wyganianym, szturchanym, itp. Karmówkę możesz mu podać co najwyżej do gniazda lub po prostu gdzieś do pojemnika i o ile nie jest on za wielki dla pająka, to na pewno poczuje on obecność czegoś żywego w pojemniku. Druga sprawa to jak duże są karaczany, którymi próbujesz ją nakarmić, bo Versi l5 nie jest zbyt duża i dla niej to co najwyżej 0,5-1cm wielkości może mieć karmówka. Większej się będzie bała i nie zaatakuje tylko ucieknie. 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).