Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

- - - - -  
GADY ROŚLINOŻERNE

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 ksawcio3

ksawcio3
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 66 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Obrzycko

Napisany 17 marzec 2019 - 15:29

Dzień dobry to mój pierwszy post.Mam takie pytanie ,ponieważ mam uczulenie na świerszcze ,karaczany i inne obajwy odrazu są gdy sie zbliże do swierszczy następuje katar sienny i drapanie w gardle,więć jakie gady są roślinożerne zey nie jadly tych swierszczy i karaczanów i czy jak mam uczulenie to czy można mieć jakiegoś gada który to je jakaś maseczka czy co nie da się .proszę o odpowiedź

Podobne tematy: GADY ROŚLINOŻERNE     x

#2 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2105 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 17 marzec 2019 - 15:45

Legwany, biczogony, żółwie. Ale bardzo ciężko jest zapewnić odpowiednie ilości jedzenia dużym gadom roślinożernym, szczególnie zimą. W takim przypadku bardziej polecałabym węże, bo jedzą gryzonie.

#3 aveezi

aveezi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2165 dni
  • Polska / Małopolskie / Chełmek

Napisany 17 marzec 2019 - 17:35

Jest w ogóle coś takiego jak uczulenie na owady karmowe ? Nie wydaje mi się ...

#4 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2105 dni

Napisany 17 marzec 2019 - 17:38

@aveezi Ja jestem uczulona na turki, ale jakoś to znoszę :P Z tego co wiem można być uczulonym też na inne owady karmowe.

#5 Nook

Nook

Nie mam czasu

• Koordynator
  • Z nami od: 12055 dni

Napisany 17 marzec 2019 - 20:00

Przenoszę temat z "Terrarystyka" do forum właściwego "Początkujący terraryści i początkujący pozostałe grupy zwierząt".

#6 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 468 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 17 marzec 2019 - 20:56

Czytałam gdzieś, że karaczany zielone są mniej uczulające.
Mączniki też niby nie powinny, ale - o ile mnie pamięć nie myli - Paulina z Gadziego Bastionu wspominała gdzieś, że dla niej są najbardziej zabójcze.

Co możesz ewentualnie zrobić, mając owadożernego gada - nie trzymać karmówki w pokoju, w którym śpisz, a do karmienia jakaś maseczka. 

#7 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 547 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 17 marzec 2019 - 23:29

Legwany może i są duże, ale biczogony to już bez przesady. Tak samo kanaryjki to średniej wielkości jaszczurki i również żywią się roślinami. Z żółwi i węży to generalnie mało który je lub potrzebuje jeść owady, więc można strzelać w ciemno.

#8 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2473 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 18 marzec 2019 - 11:29

Karmówka potrafi mocno uczulać. Zwłaszcza jej odchody są silnie uczulające. Ja mam regał na faunaria dla karmówki na balkonie - jadnak ze wzgl na naszą aurę przez kilka m-cy w roku jednak robale muszą mieszkac ze mną w domu. Pewnym rozwiązaniem jest trzymanie ich w innym pomieszczeniu, ale to chyba zależy od stopnia Twojej alergii.

Z roślinożernych absolutnie nie polecam legwana - to trudny, wymagający pod każdym względem gatunek. I w sezonie godowym niebezpieczny. Pomyśl o czymś innym. Może rzeczywiście wąż ? Mrożoną karmówkę trzymasz w nieprzezroczystym pudełku w zamrażalniku - jest czysto, schludnie, bez zapachu i zawsze masz karmówkę pod ręką. Ja wiem o czym mówię, bo mam i legwana i węża. Wąż to "pikuś" przy legwanie. 

#9 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1242 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 20 marzec 2019 - 11:20

Karmowka mocno uczula, szczegolnie jesli masz alergie oddechowe. Bedzie kaszel, i inne podobne.

Co do gadow roslinozernych, to tylko wydaje sie, ze roslinki = łatwo, miło i przyjemnie.

A sa zwierzaki, ktore np lubia liscie malin. I skad wezmiesz takie zimą? Bedziesz naprawde musial sie spiąć zeby zbilansowac diete.

Ja po porzadkach w pudeleczku z macznikami zawsze kicham i smarkam.

#10 hubix557

hubix557
  • Terrarysta
  • Z nami od: 674 dni
  • Polska / Śląskie / Siemianowice Śląskie

Napisany 21 marzec 2019 - 21:24

Legwany, biczogony, żółwie. Ale bardzo ciężko jest zapewnić odpowiednie ilości jedzenia dużym gadom roślinożernym, szczególnie zimą. W takim przypadku bardziej polecałabym węże, bo jedzą gryzonie.

Co to za głupota, że w zimę bardzo ciężko jest zapewnić jedzenie. W dzisiejszych czasach sklepy są świetnie zaopatrzone w przeróżne zioła i inne rośliny odpowiednie dla gadów roślinożernych, ponadto mała hodowla w domu też nigdy nie zaszkodzi.

Biczogon jest świetnym wyborem, legwan nieco mniej, aczkolwiek dla chcącego nic trudnego. 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).