Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Jakie roślinki do terra gekonka

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 letmecurly

letmecurly
  • Terrarysta
  • Z nami od: 179 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 25 luty 2019 - 00:31

Witam, jako ,że dopiero się rozeznaje, a nie ukrywam ,że zależy mi na żywych roślinach w terra to co możecie ciekawego polecić ? Albo ewentualnie co muszę zapewnić poszczególnym roślinom, jakie podłoże / wilgotność ?

Podobne tematy: Jakie roślinki do terra gekonka     x

#2 jot023

jot023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1383 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 25 luty 2019 - 15:52

https://www.terrarium.pl/topic/517810-roslinki/?hl=ro%C5%9Bliny#entry1854688

https://www.terrarium.pl/topic/455275-terrarium-pustynne-rosliny/?hl=ro%C5%9Bliny

#3 rftn

rftn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1867 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Wąbrzeźno

Napisany 08 marzec 2019 - 18:19

Generalnie nie polecam żywych, ale co kto lubi ;)

#4 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 638 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 08 marzec 2019 - 22:00

Do terrarium dla eublefara lamparciego na pewno nadadzą się wszelkiego rodzaju sukulenty, jako że nie potrzebują wysokiej wilgotności, nie muszą być często podlewane i dobrze znoszą wyższe temperatury. Jeżeli miałbym wymienić konkretne rośliny, to od razu przychodzą mi na myśl Sansevieria spp. oraz Dracaena spp., których mnogość gatunków i odmian jest niezwykle duża i na pewno zaspokoi Twoje potrzeby. Są to też rośliny łatwo dostępne, większość marketów ma je w swoim dziale ogrodowym czy jakimś tam. Ja najczęściej biorę z Leroy Merlin, bo mam najbliżej. 

Co do podłoża, to powinno być ono sypkie i łatwo wysychające, więc jeżeli planujesz trzymać rośliny w doniczkach, to warto kupić gotowe podłoże dla sukulentów, jednak jeżeli chcesz je wsadzić prosto do terrarium, to konieczne będzie zrobienie własnego. Gotowych podłoży nie polecam, bo ceny są śmiesznie wysokie, szczególnie że wszystkie pochodzą od zagranicznych producentów, więc dolicza się do tego import (na przykład EarthMix Arid od Arcadia). Sprawdzoną metodą jest wymieszanie drobnego piasku i ziemi ogrodowej bez sztucznych nawozów w stosunku objętościowym 2:1. Możesz też wtedy pomyśleć nad stworzeniem bioaktywnego (ang. bioactive) zbiornika, ale to wymaga wstępnej i obszernej lektury, w razie wątpliwości zapraszam tu na forum. 

1 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 1 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).