Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
hyllus giganteus słabe osobniki

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 muniek661

muniek661
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5244 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 08 luty 2019 - 18:21

Witam przedwczoraj zakupiłem z Łódzkiej hodowli z odbiorem osobistym parkę hyllus giganteus z hodowli exo-factory insects Niestety dziś rano samiczka padła.

Samiec również nie chce jeść. Obawiam się że padnie.

Mam też skakuna tego samego gatunku samiczkę od Abbadon BCN z ostatniej giełdy w Krakowie. Ta oczywiście je jak oszalała. Spasła się do stopnia, że już nie poluje na muszki tylko czeka aż same do niej przyjdą.

Dwa skakuny z Łodzi teoretycznie subimago chociaż samica raczej wyglądała na taką której ze 2  wylinki brakuje.do subimago. Opinie o hodowli  exo oczywiście przeczytałem po fakcie gdy już samica  padła.

Do rzeczy

Warunki ma oczywiście te same co "krakowska piękność" temp pokojowa około 25C. Wilgotność dość wysoka . Dostaje małe karaczany tureckie oraz mączniki ale tylko sobie wokół nich chodzi. Odwłok oczywiście obkurczony. (Zwykle na to uwagi nie zwracam bo kupione pająki szybko odkarmiam) W razie potrzeby mogę spróbować mu zrobić zdjęcia telefonem do wglądu.

Czy jest jakiś sposób / patent by zachęcić samca do jedzenia ??W miare możliwości chciałbym go odratować.

Pozdrawiam.

Załączone pliki

Podobne tematy: hyllus giganteus słabe osobniki     x

#2 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 604 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 08 luty 2019 - 23:16

Jest szansa, że zainteresuje się jedzeniem, jak przystawisz mu do gęby rozczłonkowanego owada, tak żeby poczuł soki wewnętrzne. U wielu stawonogów to działa. Spróbuj mu też dać więcej przestrzeni do polowania i inny rozmiar karmówki (wiekszy albo mniejszy). Trzeba trochę popróbować, ale nie nastawiałbym się na dobre zakończenie, ta firma już tak ma. Koniecznie powinieneś ubiegać się o zwrot pieniędzy.

#3 muniek661

muniek661
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5244 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 09 luty 2019 - 15:20

W tym pojemniku go kupiłem. Ma o wiele większe lokum z masą roślin . Właśnie wróciłem z roboty. Coś zjadł  bo odwłok urósł :). Nie zmienia to faktu że samicy szkoda. Próbowałem odzyskać środki, ale dowiedziałem się że pająki otrzymałem w pełni zdrowe itd Sprzedawca kryształ więc z jego wypowiedzi wywnioskowałem że samicy to u mnie się pogorszyło ,tak, że po dwóch dniach padła. Taki ze mnie tyran. Pająki trzymam w sumie dopiero 15 lat więc faktycznie pewnie nie mam żadnego obycia.

Dzięki za pomoc i patent z tymi wnętrznościami :) może się w przyszłości przydać.

#4 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 604 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 09 luty 2019 - 20:52

A co Ty, skoro u niego żył, to musi być to Twoja wina. To profesjonalista, sklep prowadzi i znany jest poza krajem. :P 

Edytowany przez docfaq, 09 luty 2019 - 20:52.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).