Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

- - - - -  
Dziwne zachowanie braszki

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 Canelo

Canelo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 55 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 07 luty 2019 - 18:11

Mam braszką hamorii l2 i problem jest taki, że dziwnie się zachowuje. Trzymam ją aktualnie w moczboxie (teraz myślę czy nie lepiej przenieść ją do kliszówki). Hodowca od którego kupiłem powiedział żeby nie karmić bo szykuję się do wylinki, ale po jakiś 5 dniach postanowiłem, że ją nakarmię i zjadła całą pewnością (pierw musiałem zmiażdżyć jej główkę bo żywej się boi, ucieka od niej). Jakoś 5 dni później karmiłem i zjadła ponownie praktycznie całą. Mija.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Dziwne zachowanie braszki     x

#2 machina

machina
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1480 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 07 luty 2019 - 19:40

Czekaj i daj jej spokuj ,nie widzę w tym nic dziwnego.

#3 jaco4112

jaco4112
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1281 dni
  • Polska / Śląskie / Wodzisław Śląski

Napisany 08 luty 2019 - 01:04

A mierzyłeś temperaturę w moczboksie? Może po prostu jej za zimno albo ma parówę i zwolniła metabolizm. To że grzejesz ją lampką 6W nic nie mówi. Bez termometru się nie obejdzie, bo w przypadku grzania żarówką temperatura w moczboksie jest zależna od np temperatury panującej akurat w pokoju, odległości żarówki od pojemnika czy choćby typu żarówki.

Karaczan turecki - nowy cennik

#4 Jaykob1986 Online W hodowli

Jaykob1986
  • Terrarysta
  • Z nami od: 79 dni
  • Polska / Mazowieckie / Żyrardów

Napisany 08 luty 2019 - 10:41

Normalne zachowanie, niczym się nie martw. Jadła, jadła, aż w końcu przestała i zaczęła się szykować do tej obiecanej wylinki. Potrwa to jeszcze z tydzień, może półtora i przejdzie wylinkę. Więc na razie odpuść karmienie, dbaj tylko dalej o temperaturę i wilgotność i czekaj. Teraz to prawie na pewno szykowanie się ;) 

#5 Canelo

Canelo
  • Terrarysta

Napisany 08 luty 2019 - 11:38

Jak postawie termometr przy moczboxie albo nawet na jego dekielku to będzie on pokazywał wiarygodne pomiary?

#6 jaco4112

jaco4112
  • Terrarysta

Napisany 08 luty 2019 - 12:34

Raczej nie. Musiałbyś mieć termometr pokojowy z sondą (za 20zl kupisz) albo termometr zbliżeniowy bezdotykowe z opcją pomiaru czegoś więcej niż tylko temperatury ciała człowieka. Ja mam geratherm i sprawdza się super do wszystkiego tylko że taka zabawka koło stówki kosztuje

#7 Jaykob1986 Online W hodowli

Jaykob1986
  • Terrarysta

Napisany 08 luty 2019 - 12:43

Wiecie co, ciutkę przesadzacie chyba z tymi pomiarami. Mowa jest o żarówce 6W... Żeby przegrzać nią pająka trzeba by chyba świecić bezpośrednio na niego z bliskiej odległości. Sprawdź sobie tą temperaturę zwykłym termometrem przy moczboxie i jeśli przy otwartym oknie i włączonej lampce nie będzie poniżej 20 stopni, to w środku z całą pewnością nie będzie za niska. Jeśli z kolei będzie przy moczboxie więcej jak załóżmy 26-27 stopni to wtedy w środku możesz mieć.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 jaco4112

jaco4112
  • Terrarysta

Napisany 08 luty 2019 - 14:55

Z moczboksen jest o tyle śliska sprawa ze jest tam słaba wentylacja, a na grzane ścianki od lampy praktycznie cały czas oddają ciepło do środka podnosząc temperaturę. (robi się swojego rodzaju sauna)

Edytowany przez jaco4112, 08 luty 2019 - 14:56.

#9 Canelo

Canelo
  • Terrarysta

Napisany 08 luty 2019 - 15:02

Wentylację zrobiłem na wieczku (dookoła) i przy granicach górnej ścianki również dookoła

#10 Jaykob1986 Online W hodowli

Jaykob1986
  • Terrarysta

Napisany 08 luty 2019 - 15:08

Ale to wciąż jest żarówka 6W, która tego ciepła daje niewiele i powietrze z dworu które chłodzi... Więc nic się tam nie nagrzeje do nie wiadomo jakiej temperatury i nie odda ciepła więcej niż samo posiada.  Nie popadajmy w skrajności i nie róbmy człowiekowi bałaganu w głowie. Zapytał co z jego Braszką, więc umówmy się...z opisu na 95% to zbliżająca się wylinka, a 5% to może inne czynniki. 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).