Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - pozostałe tematy

- - - - -  
Drzwiczki do terrarium

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Atlantir

Atlantir
  • Terrarysta
  • Z nami od: 676 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Rypin

Napisany 05 luty 2019 - 12:34

Witam! kupiłem właśnie płytę OSB 12mm i mam zamiar budować z niej terrarium o wymiarach 60x55x45 dla gekonów płaczących lecz jest jeden problem, nie wiem jak zrobić do niego otwarcie, boję się zrobić na prowadnicach jak w gablotach aby nie uciekły czy coś a zarazem nie mam pomysłu jak zrobić drzwiczki z plexi na zawiasach takie jak w TYM terrarium (to nie reklama) bo bardzo podoba mi się te zamknięcie które wydaje się łatwe, jak jest w rzeczywistości to nie wiem, ale jest możliwość gdzieś zakupienia takowego? chodzi mi o to: ZDJĘCIE

Jeszcze jedno pytanie czy mogę do tego terrarium użyć Lakieru do wnętrz szybkoschnącego? Firma Altax

Edytowany przez Atlantir, 05 luty 2019 - 12:39.

Podobne tematy: Drzwiczki do terrarium     x

#2 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2074 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 05 luty 2019 - 13:46

Raczej nie kupisz identycznego, bo to są terraria typu exoterra, czyli raczej nikt ich nie odtwarza w domu :P Prowadnice bardzo dobrze się sprawdzają i jest to proste rozwiązanie. Można jeszcze spróbować użyć plexy (ale się uszkadza i niszczy dosyć szybko) i zamontować ją na normalne, metalowe zawiasy (te malutkie) i zabezpieczyć wszystko co metalowe silikonem. Przy dobrym zabezpieczeniu powinno zdać egzamin. Jeśli nie masz pewności co mam na myśli to napisz pw, postaram się znaleźć filmik na youtube, bo parę razy widziałam jak ktoś montował drzwiczki właśnie w taki sposób.

#3 Atlantir

Atlantir
  • Terrarysta

Napisany 05 luty 2019 - 14:19

w sumie aktualnie myślę, czy by nie zmienić gekonów płaczących na lamparciego lub orzęsionego bo mogą być "małym" problemem przez swoje rozmiary i przez to jak szybkie i skoczne są, i tak jak bardzo lubię obserwować zwierzęta tak sądzę iż chciałbym czasami wziąć je na ręce przez co mogłyby uciec.

#4 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 05 luty 2019 - 16:13

Trochę za niskie terrarium na orzęska, dobrze by było jakby miało chociaż to 60cm wysokości, ale dla lamparciego będzie ok.

#5 Atlantir

Atlantir
  • Terrarysta

Napisany 05 luty 2019 - 17:43

Dobrze dziękuję bardzo, a właśnie a jak z tym lakierem? Może być? Wiesz coś na ten temat?

#6 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 05 luty 2019 - 20:17

Z tego co wiem dopóki nie jest na nim napisane, że absolutnie nie można używać w zamkniętym pomieszczeniu to można, aczkolwiek trochę mnie "martwi", że to lakier szybkoschnący, ale myślę że nie będzie to jakoś mocno wpływać na skład. Ja używałam lakieru jachtowego i sprawdził się bardzo dobrze. Zwróć też uwagę czy po otwarciu jakoś strasznie mocno nie śmierdzi i po pomalowaniu musi porządnie wyschnąć i się wywietrzyć. Jak będziesz jednak robić terrarium tropikalne to nałóż kilka warstw i wszystkie łączenia płyt przejedź silikonem.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).