Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Trochę pytań nt. gekonów płaczących

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Atlantir

Atlantir
  • Terrarysta
  • Z nami od: 617 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Rypin

Napisany 03 luty 2019 - 19:47

Witam! Mam parę pytań co do gekonów płaczących, mam zamiar niedługo sprawić swoje pierwsze zwierzę tego typu, wcześniej chciałem węża ale niestety warunki nie pozwalają :P ale przejdźmy do tematu, jutro chciałbym pojechać do sklepu i kupić płytę OSB aby zrobić terrarium plan jest taki aby zrobić jedno duże terrarium i podzielić na 4 mniejsze miałoby one wymiary 60x60x30 (dł. x wys. x szer.) i po podzieleniu na 4 terraria każde miałoby wymiary 30x30x30 więc.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Trochę pytań nt. gekonów płaczących     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2015 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 03 luty 2019 - 23:53

Lepiej zrobić jedno duże i ogrzać żarówką. Należy podawać wapń i witaminy. Obtacza się w nich owady, a dodatkowo można podawać specjalne karmy dla gekonów orzęsionych (repashy, pangea). Basenu nie musi być, to nie wąż, terrarium trzeba będzie codziennie spryskiwać.

#3 Atlantir

Atlantir
  • Terrarysta

Napisany 04 luty 2019 - 00:06

W takim razie ile takich gekoników mógłbym trzymać w terrarium 60x60x30? skoro w 30x30x30 byłyby 2-3 to w tym jakieś 5-6 byłoby ok? Czy można więcej?

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2015 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 04 luty 2019 - 07:59

Przy dobrym urządzeniu terrarrium kilkanaście, a nawet 20. Płaczek nie powinno się trzymać po 2-3, minimalny rozmiar grupy to 5.
A co do brania gałęzi z lasu to generalnie można wziąć coś z natury, ale zabieranie czegokolwiek z nieswojego lasu jest nielegalne i grozi grzywną i takie gałęzie często pleśnieją, więc trzeba wiedzieć z czym "to się je". Jakby się zdecydował to nie gotuj ich w solance, lepiej wysuszyć w piwnicy albo w piekarniku.

#5 Atlantir

Atlantir
  • Terrarysta

Napisany 04 luty 2019 - 11:20

Dobrze, wow nie spodziewałem się takiej ilości, tak wiem iż jest to nielegalne na szczęście, moja rodzina ma ziemię na której jest trochę takich terenów, dziękuję bardzo za pomoc :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).