Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Wypadające oko?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Anyone

Anyone
  • Terrarysta
  • Z nami od: 815 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 03 luty 2019 - 15:56

Data zakupu (dd.mm.rrrr / np. 12.06.2012): 02.12.2018r.
Wiek (w miesiącach lub latach): Nie wiem ile miała jak upiłem, ale u mnie jest 2 miesiące.
Pochodzenie (WC [osobnik z odwłowu] lub CB [osobnik urodzony w niewoli] lub FB [osobnik z fermy]): CB
Długość ciała (w centymetrach, od czubka głowy do ogona, informujemy o ewentualnych ubytkach):  Około 9-10cm ciała i 6cm ogon.
Waga (w gramach): Nie mam jak sprawdzić
Liczba osobników w terrarium: 1
Płeć (danego osobnika i towarzyszących mu w.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Wypadające oko?     x

#2 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1405 dni
  • Polska / Lubuskie / Nowa Sól

Napisany 04 luty 2019 - 16:58

Hej,

Zastosuj suplementacje, samo wapno nie wystarczy i jeszcze nie wiadomo jakiego pochodzenia. Kup wapno bez D3 i podawaj co karmienie na obsypanych dwóch/ trzech owadach oraz kup witaminy z D3 i podawaj raz na tydzień do czasu aż kamyk dorośnie. Później wystarczy wapno co drugie karmienie i witaminy raz na dwa tygodnie.

Co do "wypadającego" oka, prawdopodobnie jakieś podrażnienie, kup świetlik i zakraplaj oko. Jak nie przejdzie po tygodniu i zauważysz że.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Anyone

Anyone
  • Terrarysta

Napisany 08 luty 2019 - 17:01

W poniedziałek tj. 04.02.2019r. pojechałem z Bubu do weterynarza. Okazało się, że w oczkach były resztki wylinki i wystarczyło je przemyć. Poza tym stwierdzili, że jest z nią wszystko super. Przez 1 dzień od wizyty u weta wszystko było super i zachowywała się jak wcześniej. Niestety od wtorku przez 2 dni siedziała w jednym miejscu z zamkniętymi oczkami i po prostu spała cały czas. Obudziła się, zjadła trochę, poszła w inne miejsce i teraz drugi.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta

Napisany 10 luty 2019 - 00:11

Jeżeli weterynarz mówi że jest super mimo że kamyk śpi w dzień to osobiście zmieniłbym weterynarza. Ciężko stwierdzić po opisie czym jest spowodowane spanie w dzień ale kameleon nie śpi w dzień, a jak ma takie zachowanie to znaczy że jest osłabiony z jakiegoś powodu i na pewno nie znaczy to dobrze.

Suplementacje zastosuj taką jak napisałem wyżej, możliwy niedobór witamin. 

#5 Anyone

Anyone
  • Terrarysta

Napisany 10 luty 2019 - 14:23

Spanie w dzień pojawiło się dopiero po wizycie u weterynarza. Dzisiaj rano pojechałem znowu, bo ewidentnie jest coś nie tak. Powiedzieli mi, że u kamyków w wieku 15-20 tygodni to norma, że mają problemy z oczami, bo wydzielają jakąś wydzielinę i ciężko im później oczyścić oczka, więc dochodzi do ich przymykania czy trwałego zamknięcia. Kamykowi przemyli oczka kroplami, które też dostałem i mam wpuszczać 2 razy dziennie. Dostałem też wapno w płynie aby podawać jej.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta

Napisany 10 luty 2019 - 23:57

Szczerze, pierwsze słyszę żeby w wieku 15-20 tygodni coś takiego działo się z kameleonami. Miałem kilka osobników w młodym wieku, jak i mam kontakty z osobami które mają sporą gromadkę. Z moimi nigdy nie miałem takiego problemu, pytałem się znajomego i on również nie miał takich problemów w tym wieku. Oczywiście podrażnienia UVB, otarcia czy pozostała wylinka, ogólnie podrażnienie oczu ma miejsce i to niejednokrotnie ale na to w większości przypadków wystarczy wkraplać zwykły świetlik,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).