Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący jaszczurki

- - - - -  
Agama Brodata jaka płeć???

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 szczepcio023

szczepcio023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 233 dni
  • Polska / Warmińsko-mazurskie / Węgorzewo

Napisany 31 styczeń 2019 - 15:35

Witam jestem początkującym terrarysta i mam problem z rozróżnieniem płci mojego smoka, kupiłem  agamę ponad 2 miesiące temu miała  16cm i sprzedawca twierdził ze to samiec agama obecnie  ma juz ponad 40 cm i z moich zaobserwowań wynika ze to samica, możecie mi pomoc w rozpoznaniu  płci po zdjęciu??? Pozdrawiam 

Załączone pliki

Podobne tematy: Agama Brodata jaka płeć???     x

#2 meme512

meme512
  • Terrarysta
  • Z nami od: 948 dni
  • Polska / Pomorskie / Malbork

Napisany 02 luty 2019 - 10:53

Zrób więcej zdjęć, aby stała na łapkach

#3 szczepcio023

szczepcio023
  • Terrarysta

Napisany 04 luty 2019 - 11:08

Witam dzięki za odp:) dziś mogę jeszcze spróbować zrobić więcej nowych  zdjęć smok ma wylinkę jest strasznie zły nie chciałem  go za bardzo drażnić i stresować dodaje najbardziej aktualne fotki pozdrawiam:)

Załączone pliki

#4 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3202 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 04 luty 2019 - 14:43

Samiczka :)

#5 szczepcio023

szczepcio023
  • Terrarysta

Napisany 04 luty 2019 - 15:05

wielkie dzięki Vulpes90 :)  także jakaś podstawowa wiedzę mam, miałbyć samiec ale mam niespodziankę :) będzie trzeba znaleźć jej jakaś koleżankę ;) bezpieczniej jest  trzymać samiczki w stadzie z tego co się doczytałem, może kolega doradzi czy lepiej taka sama odmianę barwna dobrać czy można mieszać?? jak się zdecyduje na stworzenia małego stada:) mam dość duże terrarium co pozwala mi na 2 Agamki  śmiało:) 

Edytowany przez szczepcio023, 04 luty 2019 - 15:13.

#6 meme512

meme512
  • Terrarysta
  • Z nami od: 948 dni
  • Polska / Pomorskie / Malbork

Napisany 04 luty 2019 - 16:59

Wygląda na samice, bardzo piękny smok ????
Nie ma przeszkód aby trzymać samice pojedynczo. Odmiany barwne samic dobierz sobie wobec upodobania :)
Ważne żeby była zdrowa, miała odpowiednie warunki i tobie się podobała.

#7 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3202 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 04 luty 2019 - 19:30

bezpieczniej jest trzymać samiczki w stadzie z tego co się doczytałem

Skąd taka informacja? W zasadzie jest dokładnie na odwrót, bezpieczniej jest trzymać agamy osobno, wtedy nie ma problemów z dominacją jednej nad drugą i żadna z nich się nie pogryzie, nie odgryzie łapki czy ogona drugiej. Często jednak agamy są łączone w większe grupki, ale warto robić to w miarę odpowiedzialnie i mieć możliwość rozdzielenia agam w razie potrzeby.

Co do odmian to kwestia tego czy chcesz dalej rozmnażać agamy, czy też nie. Jeśli w terrarium mają się znaleźć tylko dwie samiczki to nie ma znaczenia jakie agamy będziesz hodował, jeśli zaś w planach jest dokupienie kiedyś samca, to warto dopasować odmiany tak, żeby potomstwo nie było zwykłym miksem kolorystycznym.

Swoją drogą drewienka bukowe nie są najlepszym podłożem dla agam brodatych, najlepiej poszukać Chipsi ultra, Chipsi mais, albo podłoża celulozowego. Drewienkami bukowymi agama może łatwo się zaczopować.

#8 szczepcio023

szczepcio023
  • Terrarysta

Napisany 14 luty 2019 - 13:20

Wielkie dzięki za wszystkie uwagi i pomoc   :) Pozdrawiam

Edytowany przez szczepcio023, 14 luty 2019 - 13:21.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).