Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Osłabiony/Chory Kameleon Jemieński

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 MDX136

MDX136
  • Terrarysta
  • Z nami od: 506 dni
  • Polska / Pomorskie / Ustka

Napisany 26 styczeń 2019 - 19:12

Witam, wcześniej dodałam temat o kameleonie odmawiającym jedzenia i jednocześnie bardzo bojaźliwym/agresywnym. Nie będę się znowu rozwodzić więc w skrócie-nie daje się dotknac i zrobił sobie prawie 3 miesięczna głodówkę (może 3-4 mączniki/tydzień, bo nic innego nie chciał tknąć).
Od jakiegoś 1.5 tygodnia wrócił do regularnych posiłków ale dzisiaj wygląda wybitnie słabo, i nie strzela językiem tylko stara się jeść prosto z dna miski, wcześniej było wszystko dobrze, dzisiaj opadł tak z sił. W okresie buntu spożywczego nie miałam jak go suplementować ale odkąd je dostaje wapń i D3 tak jak powinien, parametry terrarium też są w 100% poprawne. Z wzięciem go do weterynarza jest ogromny problem bo mogę się założyć że padnie ze stresu od samego wpakowania do transportera a specjalista znajduje się 40km stąd. Chce spróbować załatwić to bezstresowo
Zdjęcia z dziś
https://zapodaj.net/6d70e68acad51.jpg.html

https://zapodaj.net/6cfe9a65b2cd5.jpg.html

Podobne tematy: Osłabiony/Chory Kameleon Jemieński     x

#2 Beccarii

Beccarii
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3059 dni
  • Polska / Lubuskie / Szprotawa

Napisany 27 styczeń 2019 - 22:21

Trzymasz go w klatce dla gryzoni, a uważasz, że parametry „terrarium” są prawidłowe w 100%. Badałeś kał? Bardzo możliwe, że jest ma pasożyty. Poza tym, jeśli miał 3 miesięczną głodówkę, to już dawno powinieneś odwiedzić weterynarza. Podajesz mu wapń, a co z witaminami? Masz w ogóle jakies zakupione? Jakich żarówek używasz w tej klatce? Masz jakiegoś kota lub psa w domu? W tej klatce nie ma jak się schronić i inny pupil może być ciągłym powodem do stresu.

#3 MDX136

MDX136
  • Terrarysta
  • Z nami od: 506 dni
  • Polska / Pomorskie / Ustka

Napisany 04 luty 2019 - 21:24

Tak, klatka dla ptaków to woliera tylko nie z siatką a kratami ;) wszystko było opisane w poprzednim temacie, wilgotność może jest trochę za niska bo na poziomie 50-60%, temperatura od najcieplejszego miejsca 32 stopnie do 27 (lampa grzewcza i UVB bodajże 5%), owa klatka była zdezynfekowana i wygotowana. Obecnie ze względu na fakt wahania temperatur w pokoju klatka jest obudowana sklejką ze styropianem i kablem grzewczym (nie ma do niego bezpośredniego dostępu) tak że przednia ściana i część górnej są w 100% odkryte, od maleńkości nie lubił brania na ręce i po dziś dzień bardzo go to stresuje więc nasze kontakty ograniczają się do okazyjnego karmienia z pęsety o wyciąganiu nawet nie wspominam więc wizyta u weterynarza to 90% pewność że padnie ze stresu zanim tam dojadę :) telefonicznie od weta dostałam radę żeby karmić na siłę ale znowu kwestia brania na ręce i stresu. Suplementowanie jest takie jakie powinno, wapń i wapń+D3,  ma miejsce do ukrycia się a kota i psa na oczy kameleon nie widział ale dla pewności przednia strona ma kurtynę z ciemnego ale bardzo cienkiego materiału przez który widać mało a wentylacja zostaje nie ruszona. Mogę chyba wykluczyć czynniki stresogenne.

Robiąc małą aktualizację: miał tydzień ja wrócił do normy (rzucał językiem, zachowywał się aktywnie) a teraz coś tam je ale zauważyłam że nie ma siły nawet wyrzucić językiem i pogryźć, możliwe że  to ten brak w suplementacji się odezwał czy osłabienie spowodowane ubogą dietą ?

Trzymasz go w klatce dla gryzoni, a uważasz, że parametry „terrarium” są prawidłowe w 100%. Badałeś kał? Bardzo możliwe, że jest ma pasożyty. Poza tym, jeśli miał 3 miesięczną głodówkę, to już dawno powinieneś odwiedzić weterynarza. Podajesz mu wapń, a co z witaminami? Masz w ogóle jakies zakupione? Jakich żarówek używasz w tej klatce? Masz jakiegoś kota lub psa w domu? W tej klatce nie ma jak się schronić i inny pupil może być ciągłym powodem do stresu.

kał badałam na samym początku całej fanaberii z jedzeniem (3 miesiące temu) i nic niepokojącego nie było wykrytego aczkolwiek zbadam je ponownie, czy takie mogą być objawy pasożytów?

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).