Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Chory gekon lamparci pomóżcie, prosze

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
18 odpowiedzi na ten temat

#11 Lilka752

Lilka752
  • Terrarysta
  • Z nami od: 283 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Głogów

Napisany 29 styczeń 2019 - 11:10

Nie żyje. Zdechła dwa dni temu. Najprawdopodobniej była chora od początku, od kupna. Już w pierwszych dniach zauważyliśmy że jest troszeczkę dziwna. Mam tu na myśli, że bardzo ciężko się ją karmiło, jak chodziła to potrafiła się przewracać. Nasza druga jest i była zawsze taka zwinna i w ogóle lecz ta miała duże trudności z chodzeniem po ściance itp. Najprawdopodobniej miała jakąś bakterie czy jakieś inne dziadostwo, pasożyty ją jeszcze w dodatku wykończyły, jeszcze doszły te antybiotyki itp. to też mogła prowadzić do jej mocnego osłabienia. Bardzo się z nią zżyłem. No cóż staram się o tym nie myśleć ale jest ciężko. Została mi jeszcze jedna, która jest no troche głupie określenie ale normalna. Karmi się ją bardzo fajnie,  jest też bardzo zwinna, lecz mało się ją widzi, jest cały czas gdzieś schowana, ale aż tak mi to nie przeszkadza (tak wiem że są to nocne zwierzaki). Wiem że każdy gekon jest inny, ale niepokoiło mnie to że tak się przewracała i w ogóle. Trochę mam nauczkę, szkoda że tak opłakaną w skutkach, teraz gdy tylko będą jakiekolwiek objawy z tą to jadę od razu do weterynarza. Nie chcę jej też stracić. Mam w planach też kupić większe terra, ale to gdzieś tak na wiosnę. Ale dziękuję i tak za te wszystkie odpowiedzi. Cały czas myślę że dalo się ją jeszcze jakoś uratować.

Podobne tematy: Chory gekon lamparci pomóżcie, prosze     x

#12 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1301 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 29 styczeń 2019 - 11:21

Czy to byla odmiana majaca cos wspolnego z enigma?

#13 Lilka752

Lilka752
  • Terrarysta

Napisany 29 styczeń 2019 - 11:27

Była to taka cała żółta, ogonek był taki kremowo-czerwony z czarnymi kropeczkami. A co jest nie tak z tym gatunkiem co ma enigma?

Edytowany przez Lilka752, 29 styczeń 2019 - 11:27.

#14 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta

Napisany 29 styczeń 2019 - 11:39

A to poczytaj w internecie o syndromie enigmy jesli cie zainteresowalo :)

#15 Lilka752

Lilka752
  • Terrarysta

Napisany 29 styczeń 2019 - 12:31

kurcze, no niektóre objawy tego syndromu ona miała, nie trafiała czasem w robaka, ale już za drugim razem jej się to udawało, czasem jak chodziła to tak stawała na 3 łapkach, jedną zadzierała do góry, mordkę też, ale to trwało tak sekundę. Była bardzo charyzmatyczna, można powiedzieć też że była tak śmieszna. Lecz po tym zachorowaniu... ehhh szkoda gadać...

#16 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta

Napisany 29 styczeń 2019 - 12:42

Syndrom enigmy swoja droga, a swoja droga po prostu zaburzenia układu nerwowego.

Zadbaj o suplementacje drugiego smoka, zeby on byl zdrowy.

#17 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 527 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 29 styczeń 2019 - 13:25

Strasznie mi przykro :(

Wiesz, na enigmę się nie umiera. Utrudnia trochę życie lampartowi, ale nie jest chorobą sensu stricte.

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem i dochodzić, czy źle podany lek, czy można było coś więcej - życia jej to nie wróci :(

Rozpieszczaj tę drugą :)

I najmocniej przepraszam za użycie formy męskiej w którymś poście. Zmyliły mnie używane przez Ciebie męskie końcówki czasowników ;)

Edytowany przez Dagn, 29 styczeń 2019 - 13:40.

#18 Lilka752

Lilka752
  • Terrarysta

Napisany 29 styczeń 2019 - 14:15

Nie ma sprawy za te końcówki, pisze to z konta mojej mamy więc mieliście prawo nie wiedzieć ;) Byłem do niej mocno przywiązany, była bardzo fajną jaszczurką, ale tak jak napisałaś, nie można płakać nad rozlanym mlekiem. Cóż, trzeba żyć dalej. Teraz cały mój wolny czas na poświęcę rozpieszczanie drugiej gekonicy, żeby nie spotkało jej coś podobnego.

#19 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 527 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 29 styczeń 2019 - 14:29

Nie zdziw się, jak będzie trochę zahukana.

Wiem, gady, inny mózg, brak emocji bla bla bla, ale np. mój Coleonyx przez cały weekend nie mógł sobie znaleźć miejsca, jak pictuska zniknęła ;) 

Daj czasem update o tej drugiej, czy się nic nie dzieje.

A! Czyli nie jesteś kobietą :D?

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).