Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

- - - - -  
Pomysły na akwaterrarium dla żółwia

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 kris1012

kris1012
  • Terrarysta
  • Z nami od: 444 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Brzeg Dolny

Napisany 24 styczeń 2019 - 14:32

Witam

Planuje przejście z akwarium 140 litrów o wymiarach 140x30x40 na akwarium o wymiarach 150x40x35 w tym 30 cm wody.

Chciałbym już mieć to ładnie zrobione, więc z tych 150 cm 80 cm ląduje dla roślin, reszta dla żółwia, tylko problem jest taki: oddzielenie roślin od żółwia, ale zarazem przepływ ryb i możliwość wypłycenia.

Obecnie to wygląda tak:

Myślałem, aby zrobić coś w stylu tła strukturalnego taki jakby wodospad, a jako,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Podobne tematy: Pomysły na akwaterrarium dla żółwia     x

#2 Radagast

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1717 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 09 luty 2019 - 18:03

Przede wszystkim zależy, o jakim żółwiu mowa. Jeśli o chińskim, jak w obrazku, to on roślinami się zainteresuje więc jakoś go będzie trzeba oddzielić, a to może nie być zbyt estetyczne. 

Polecam żółwie z rodzaju Sternotherus czy Kinosternon. Te z mojego doświadczenia raczej roślinami się nie interesują i większość też z wody wcale nie wychodzi. 

A o zaczopowanie piaskiem bym się nie martwił zbytecznie. Ja miałem różne żółwie na piasku lub drobnym żwirze.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 kris1012

kris1012
  • Terrarysta
  • Z nami od: 444 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Brzeg Dolny

Napisany 10 luty 2019 - 20:48

Wyszło koniec końców tak:
2 akwaria, 90x40x35h dla żółwia, a 60x40x35h dla krewetek, ślimaków i roślin
Podłoże u żółwia sobie daruje. Lepszy dostęp do jedzenia dla żółwia i lepsze odkurzanie dna dla mnie.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).