Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Trio phelsum madagaskarskich

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 rakub

rakub
  • Terrarysta
  • Z nami od: 406 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 23 styczeń 2019 - 14:34

Witam,

Jestem posiadaczem 2 samiczek phelsum grandis. Samiczki mają około 1 roku i nie przejawiają między sobą agresji. Wręcz przeciwnie zawsze przebywają razem. Obecnie zamieszkują terrarium 50x50x70. Niedługo zostaną przeniesione do większego terrarium 60x45x90, i tutaj pojawia się dylemat. Chciałbym dokupić jeszcze jedną phelsume, a mianowicie dorosłego samca. Czy ktoś ma możne doświadczenie w hodowli takiego trio. Wiem, że Phelsumy dobierają się w pary, jednak czytałem na amerykańskim forum, że jest szansa żeby trio 2 samiczki i jeden samiec też żyły w zgodzie. Nie jestem tylko pewien czy takie rozwiązanie trio ma sens i nie przysporzy zwierzętom niepotrzebnego stresu.

Z góry dziękuje za opinie i pomoc w tym temacie. 

Podobne tematy: Trio phelsum madagaskarskich     x

#2 tokaga W hodowli

tokaga

Redaktor: Jaszczurki

• Redaktor.nieaktywny
  • Z nami od: 5313 dni
  • Japan

Napisany 29 styczeń 2019 - 01:34

Jest taka szansa, ale równie dobrze jedna z samic zacznie nękać drugą i na koniec będziesz mieć parę...
Z pewnością będzie łatwiej jak terrarium będzie dobrze zorganizowane: dużo roślin, kryjówek i ‚wysp ciepła’.

#3 madly

madly
  • Terrarysta
  • Z nami od: 855 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 06 luty 2019 - 20:18

Terrarium o wymiarach 60x45x90 jest za małe dla 3 dorosłych felsum. Duże ryzyko, że zaczną się walki / rywalizacja (a przestrzeni mało). Musisz mieć terra zapasowe w pełni urządzone z UVB, jeśli coś się nie powiedzie i trzeba będzie na gwałt odseparować jakąś felsumę.

Kolejna sprawa. Przychówek. W dobrych warunkach u mnie samiczka składał średnio co miesiąc dwa jajka przez 5 m-cy w ciągu (na szczęście ma teraz przerwę). Wykluło się z tego 9 młodych felsum. Jedną straciłem w wyniku trzymania 3 pokoleń w jednym terrarium dla młodych (różnica w wielkości 2x i utarczki), skończyło się na tym, że mam dla młodych 4 mniejsze terraria, to też musisz uwzględnić, jeśli chcesz bawić się w przychówek. Młode są słodkie, śliczne, ale trzeba im zapewnić odpowiednie warunki.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).