Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Kameleon jemeński

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 rumcajs488

rumcajs488
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1354 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Bobolice

Napisany 20 styczeń 2019 - 17:34

Witam bardzo bym prosił o małą pomoc a mianowicie dotyczy mojego kameleona do przed wczoraj wszystko ok podałem drewnojada takto szamal normalnie świerszcze maczniaki muchy miete i wogole witaminy podaję wodę pije z poidla i zaczęło się brakuje mu sił robię ciepłe kompiele masuje brzuch i podałem 3 krople parafiny niestety nasi weterynarze nie zajmują się jaszczurkami niestety nie mogę dodać filmu Błąd Nie masz uprawnień by wgrywać ten rodzaj pliku

Załączone pliki

Podobne tematy: Kameleon jemeński     x

#2 m_schubert

m_schubert
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2125 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 20 styczeń 2019 - 22:57

poza złamaną prawą tylną łapą jest ok, zaraz mnie szlag trafi ty tego nie widzisz?

#3 Beccarii

Beccarii
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3214 dni
  • Polska / Lubuskie / Szprotawa

Napisany 20 styczeń 2019 - 23:39

Jakie muchy? Podanie jaszczurce zwykłych much latających po domu to głupota, mają pełno pasożytów. I tak jak kolega wyżej wspomniał, jego tylna kończyna dziwnie wygląda. Wrzuć inne zdjęcie bo może to wina perspektywy. Opisz też warunki jakie panują w terrarium, podaj wielkość i wyposażenie. Najlepiej wrzuć zdjęcie całego terra. Jakie suplementy podajesz?

#4 rumcajs488

rumcajs488
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1354 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Bobolice

Napisany 21 styczeń 2019 - 01:43

Kolego nie ma łapy połamane bo jak trochę odpocznie to chodzi normalnie
Muchy z larw pinki świerszcze zwykle i bananowe maczniaki świeża mieta sałatki babab jabłko i to co na fotkach wyposażenie poidlo kamień grzewczy i spryskuje 3razy dziennie wymiary 50na50 na40 oczywiście wentylowane i światło UVA 15w

Załączone pliki

#5 MikeB

MikeB

Pomocny wszechkolwiek

• Pomocny
  • Z nami od: 3136 dni
  • Canada

Napisany 23 styczeń 2019 - 00:35

Zrodlem ciepla jest kamien grzewczy?  Dla kameleona?!!

I poidlo ze stojaca woda?  Bezposrednio przy oknie, w ZIMIE? Ze spryskiwaniem woda 3X dziennie?!!

Jemu brakuje sil, bo jest mu prawdopodobnie zbyt zimno, zbyt mokro, brak odpowiedniego swiatla.

Do poprawki niemal wszystko. Nawet nie wiem od czego zaczac, bo wszystko jest zrobione nieprawidlowo. 

Jemen to kameleon pustynny - spryskiwanie raz na 3 dni. Wode spija w postaci kropel, nie z wiadra ( poidla) gdzie woda jest  stojaca. On jej po prostu nie widzi. 

Ogrzewanie punktowe w postaci reflektorka plus zrodlo UVB. Wielkosc terra jest zbyt mala. W terra powinien miec urzadzone miejsce do wygrzewania pod reflektorkiem , nie lezac na kamieniu. Nalezy zapewnic mozliwosci ukrycia - sztuczne lub naturalne rosliny , wktorych gaszczu moze sie schowac. 

Zdjac terra z parapet - w nocy temperature spadnie drastycznie ( co akurat dla tego gatunku nie jest problemem) ale jesli nie ma szans sie dogrzac w dzien to zachoruje I sie przeziebi. Zdaje sie, ze wlasnie tak sie stalo. 

To jest na szybko do poprawy. Sugeruje przeczytac opis gatunku I prawidlowe warunki hodowlane. Czasu nie masz, twoj kameleon padnie jesli natychmiast niezaadresujesz bledow w chowie. 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).