Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

wybór zwierzęcia

- - - - -  
Przywitanie, pierwsze paludarium, wybór zwierzaka itp

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Centek15

Centek15
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 32 dni
  • Netherlands

Napisany 20 styczeń 2019 - 17:17

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na forum :)

Krzysiek, 25lat, mieszkam w Holandii, od 5lat mam akwarium 60l roślinne, od 2lat miałem 240l, ale sprzedałem i kupiłem paludarium exo terra 60x45x90 z wysokim dnem na akwarium, które ma 70l.

W samym akwa na dole mam rybki, które mam już od kilku lat, a są to 2 glonojady, 4 kiryski, 3 krewetki amano. Podłoże to czysty piach i nic więcej gdyż w tym akwa.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Centek15, 20 styczeń 2019 - 18:17.

Podobne tematy: Przywitanie, pierwsze paludarium, wybór zwierzaka itp     x

#2 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2990 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 20 styczeń 2019 - 23:52

Zerknij sobie na www.terrarium.com.pl, może wpadnie Ci coś w oko. Żółwi raczej odpadają, wymagają dużo większych zbiorników, ale myślę, że duża część mniejszych gekonów (mniejsze felsumy, lygodactylus, gekony płaczące), drzewołazy może? Co do żywienia, to w większości z nich będzie trzeba się zaopatrzyć w jakieś owady (np. świerszcze). Dla gekonów są gotowe karmy repashy, lub komodo, ale i tak warto od czasu do czasu podać jakiś żywy pokarm. Natomiast takich typowo roślinożernych, odpowiednio małych jaszczurek.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Centek15

Centek15
  • Nowy terrarysta
  • Netherlands

Napisany 21 styczeń 2019 - 09:52

Fajna konkretna odpowiedź, dziękuję bardzo, wrócę do domu i przejrze Twoje propozycje. A co myślisz nad micro kameleonem? Wpadły mi w oko przez moment w grafice google, ale jeszcze nie sprawdzałem co potrzebują itp. Zastanawiam do ilubtak realnie one rosną i czy się nadadzą do tego co ja mam...

#4 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2990 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 22 styczeń 2019 - 02:40

Z tego co się orientuję dość ciężko takiego dostać i chyba dość krótko żyją.
https://www.terrarium.com.pl/240-rieppeleon-brevicaudatus-kameleon-lisciasty-brodaty/#dlugosc-zycia

#5 Centek15

Centek15
  • Nowy terrarysta
  • Netherlands

Napisany 26 styczeń 2019 - 20:50

Z tego co się orientuję dość ciężko takiego dostać i chyba dość krótko żyją.
https://www.terrarium.com.pl/240-rieppeleon-brevicaudatus-kameleon-lisciasty-brodaty/#dlugosc-zycia

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Przez te kilka dni zaopatrzylem się w nowe roślinki, co by ładniej wyglądało, dowiedziałem się co nieco nad utrzymaniem odpowiedniej wilgotności i temp, kupiłem już higrometr z termometrem, w tygodniu zamawiam zraszacz automatyczny, bo bez tego nie utrzymał wilgotności jak gdzieś wyjade. Dodam kilka rzeczy do paludarium. Zdecydowałem się na ........................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Centek15, 26 styczeń 2019 - 21:54.

#6 Radagast

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1717 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 03 luty 2019 - 17:31

Małe kameleony, jak kameleony w ogóle, słabo chyba pływają i wylądowanie w wodzie źle się skończy.

Najlepiej anolisy: dzienne, różne gatunki do wyboru, jest sporo gatunków mniejszych z Mniejszych Antyli. 

To terrarium doskonale nadaje się na parkę czy trio takich anolisów, m.in. dlatego, że jest siatka w suficie. Anolisy mają pazury i przylgi, więc są wszędobylskie, a za tym idzie umieszczanie lamp (grzewczych i UVB) nad siatką.

Polecam A. roquet (ok. 5 podgatunków).....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#7 Centek15

Centek15
  • Nowy terrarysta
  • Netherlands

Napisany 09 luty 2019 - 19:08

Witam, paludarium już stoi z trzema zabkami, konkretnie kumaki dalekowschodnie, zostało wszystko przerobione co nieco :) będę mieć chwilę to wstawię fotki :)
Możesz podesłać na priv skąd jesteś i namiary na tego gościa? Chętnie przerobie moje szkło po 240l akwarium i tam dam żabki, a coś innego do paludarium :)

Edytowany przez Centek15, 09 luty 2019 - 19:10.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).