Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

- - - - -  
kupno 2 agamy

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Magik1900

Magik1900
  • Terrarysta
  • Z nami od: 706 dni
  • Polska / Warmińsko-mazurskie / Bartoszyce

Napisany 17 styczeń 2019 - 22:40

Witam jestem szczesliwym posiadaczem 2 letniej samiczki agamy , zamiezam dokupic jej kolezanke ale u mnie w zoologiku maja tulko 6-7 miesieczne agamy czy jak do mojej 2 letniej jaszczurki wpuszcze 6-7 miesieczna samiczke to czy hmm nie pogryza sie czy ta starsza nie zrobi nowej kolezance krzywdy i tp co sadzicie na ten temat ? Prosze o porade :)

Podobne tematy: kupno 2 agamy     x

#2 Beccarii

Beccarii
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3214 dni
  • Polska / Lubuskie / Szprotawa

Napisany 17 styczeń 2019 - 22:56

Niestety ale większa jaszczurka faktycznie może wyrządzić krzywdę mniejszej. Poza tym, sklep zoologiczny to nie jest dobre miejsce na kupno jaszczurki, chyba, że to profesjonalny sklep związany z terrarystyką. Poszukaj tutaj na forum, na pewno ktos ma na sprzedaż dorosłą samice agamy ;)

#3 Magik1900

Magik1900
  • Terrarysta

Napisany 18 styczeń 2019 - 09:07

to sklep tylko i wylacznie zajmujacy sie gadami. W jakim wieku jaszczurka byla by najlepsza ?

#4 Vulpes90 Online

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3202 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 18 styczeń 2019 - 15:39

W zasadzie nowa agama i tak powinna być zaaklimatyzowana do nowego miejsca, warto przejść kwarantannę, sprawdzić czy nie ma pasożytów itd. dopiero później myśleć o ich łączeniu. To oznacza, że i tak przyda się osobne terrarium dla drugiej agamy, przynajmniej na początek, więc nie ma znaczenia, czy młodą agamę odchowasz samemu, czy kupisz już podrośniętą. Łączyć powinno się agamy, które są mniej więcej takie same pod względem wielkości, czasami te 6-7 miesięczne agamy już osiągają rozmiary zbliżone do agam dorosłych, więc można próbować je wtedy łączyć. Niestety zawsze warto być przygotowanym na to, że agamy mogą się nie polubić, wtedy trzeba je rozdzielić.

#5 Magik1900

Magik1900
  • Terrarysta

Napisany 18 styczeń 2019 - 16:32

ok rozumiem .Tylko prolem w tym ze nie mam miejsca na 2 terra czy z braku 2 terra dac se spokoj z 2 samica czy prubowac ? Jak radzisz ?

#6 Vulpes90 Online

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3202 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 19 styczeń 2019 - 07:19

Myślę, że na dwa terraria jest po prostu łatwiej. Wprowadzając jedną agamę do drugiej od razu, na stałe nie masz pojęcia jak ta zareaguje. W wypadku gdyby jednej z nich wpadło do głowy żeby odgryźć drugiej łapkę (co czasami się zdarza) to mimo wszystko jedynym rozsądnym wyjściem jest odizolowanie agam. Gdy ma się dwa terraria można bardziej na spokojnie do tego podejść, jeśli widzisz że coś się dzieje możesz na spokojnie zareagować itd. Ponadto łatwo zrobić przy okazji kwarantannę nowej agamie dzięki czemu nie przeniesie się żadnej choroby na drugą agamę. W jednym terrarium trochę chyba liczy się na szczęście, jak się nie uda to powstają problemy.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).