Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący węże

- - - - -  
anakonda zielona

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

#11 c9j2jf4jk

c9j2jf4jk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3463 dni
  • Polska / Lubuskie / Szprotawa

Napisany 14 styczeń 2019 - 14:05

Bo z anakondami tak niestety jest. Często ludzie się podają bo jest syf w basenie. Często trzeba zmieniać wodę i wgl. Młode lubią strzelać. I ludzie się z niechęcią a dla mnie nie o to chodzi. Węże się nie hoduje jak psy dla interakcji z nami tylko dla obserwacji. Co do złotych na 3 szt jakie mam tylko jedną jest agresywna i to głowie w terrarium poza się uspokaja ale mimo to jej nie wyciągam bo jest to duża wiekowa samica. Opinia o nich jest przesadzona ale mówiąc szczerze jak dla mnie zielone maja bardziej stabilny charakter. Po za tym niektóre anakondy ciężko przyswaja pokarm za młodu. Wszystko się składa na to że są to mniej chętnie kupywane węże. Ale dla mnie to najciekawsze gatunki. Fajnie się je obserwuje. I pomimo swojej masy potrafią być naprawdę szybkie.

Podobne tematy: anakonda zielona     x

#12 crazy_T

crazy_T
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3766 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 14 styczeń 2019 - 16:40

Moim skromnym zdaniem można zacząć od hodowli tego gatunku , ale najpierw przyswoił bym wiedzę na ich temat ile się da , czerpał z doświadczenia innych właścicieli tego gada. Jeżeli osoba jest odpowiedzialna i ma warunki ku temu to dlaczego nie. Wybrał bym młodego samca i wraz ze wzrostem węża hodowca nabywa doświadczenia. Trzeba jednak mieć świadomość na co się decydujemy.

#13 piotrek2351

piotrek2351
  • Terrarysta
  • Z nami od: 561 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 14 styczeń 2019 - 17:49

Też rozważam kupno anakondy zielonej. Zaczynałem od boa dusiciela, później kupiłem sobie pytona tygrysiego. Oczywiście mam je do dziś. Myślę że już wiem co nieco o wężach i jestem gotowy na przyjęcie Andzi.

#14 c9j2jf4jk

c9j2jf4jk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3463 dni
  • Polska / Lubuskie / Szprotawa

Napisany 14 styczeń 2019 - 18:09

Powiem szczerze w ten sposób że tak naprawdę np Wąż zbożowy czy boa i tak nie przygotuje na hodowle anakond czy siatek. Więc jeżeli ktoś ma głowę na karku wie na co się pisze to jak nie ma doświadczenie z danym gatunkiem to jedyna opcja to kupno młodego osobnika. I na nim nauka. Na swoim przykładzie to wiem miałem wcześniej inne węże które nijak miały się do ankond. Teraz mam anakondy miałem siatkę pmb kupiłem skalne i one też są inne w opcowaniu. Jedyne co to zawsze już przy takich zwierzętach trzeba liczyć siły na zamiary. Każdy Wąż jest inny możemy mieć spokojną anakonde i agresywne pmb. Lecz zawsze lepiej założyć że nasz osobnik będzie agresywny i przemyśleć czy napewno dam radę jak będzie dorosły.

#15 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2473 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 15 styczeń 2019 - 20:23

Polecam ciekawy artykuł dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad anakondą:

http://blogs.thatpetplace.com/thatreptileblog/2011/12/09/captive-care-of-the-worlds-largest-snake-keeping-the-green-anaconda/#.XD4pQlVKjIU

#16 patfilip

patfilip
  • Terrarysta
  • Z nami od: 814 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 19 styczeń 2019 - 10:16

Również od półtora roku posiadam samice anakondy zielonej. Zakupiona jako 60 cm sznurowka tuż po problemach związanych z pryszczami które często dreczyly młode anakondy. Obecnie ma około 260-280 cm i jest wspaniałym wężem. Wyjątkowo spokojnym i pewnym siebie. Przykładowo jeśli chce wyjść np. Siatkę z terrarium czy boasa to raczej nie stawiają się ale starają się odejść natomiast w przypadku anakondy sama wychodzi lub w przypadku ruchu podchodzi po szybę i obserwuje. Mega ciekawy wąż, jak widać coraz częściej zgłaszają się osoby które mają spokojne sztuki. Warto je hodować aby ich popularność wzrastała

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).