Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Co się stanie jak ukąsi nas ptasznik na którego jesteśmy uczuleni????

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
23 odpowiedzi na ten temat

#1 Majer49a

Majer49a
  • Terrarysta
  • Z nami od: 209 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Lubin

Napisany 06 styczeń 2019 - 10:10

Co się stanie jak ukąsi nas ptasznik na którego jesteśmy uczulenie??? Np. P.irmina

Podobne tematy: Co się stanie jak ukąsi nas ptasznik na którego jesteśmy uczuleni????     x

#2 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4524 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 06 styczeń 2019 - 10:27

Nie wiem czy w ogóle można być uczulonym na jad ptasznika.

#3 ifryt W hodowli

ifryt
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2118 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 06 styczeń 2019 - 15:26

Jako alergik zostałem ugryziony przez dorosłą irminię. Nic nie odczułem, żadnych alergicznych zachowań, nawet nie było zaczerwienienia. 

Nie wiem jaka ilość toksyny została wpuszczona, czy był to tylko pusty strzał... nie wiem

#4 Dark_Raptor W hodowli

Dark_Raptor

Miniony Koordynator w działach owadzich

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 5550 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 07 styczeń 2019 - 08:39

W najgorszym przypadku teoretycznie to: https://pl.wikipedia.org/wiki/Anafilaksja

Obserwując bardzo zróżnicowaną reakcję u różnych osób choćby na ślinę komarów, jestem sobie w stanie wyobrazić silniejszą reakcję organizmu na jakiś składnik jadu ptasznika.

Kąsały mnie już bardzo różne błonkówki, muchówki, krajowe pająki, a jakiekolwiek następstwa miałem dopiero po ukąszeniu przez pluskwiaka Notonecta glauca.

#5 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4524 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 07 styczeń 2019 - 10:41

Nie chcę pisać głupot bo się nie znam, ale czytałem gdzieś, że ze względu na skład chemiczny jadu ptaszników, praktycznie nie ma możliwości być na niego uczulonym. Jest w stanie to ktoś kto ma coś do czynienie z chemią/biologią/medycyną potwierdzić bądź zdementować? 

#6 Majer49a

Majer49a
  • Terrarysta

Napisany 07 styczeń 2019 - 15:14

Acha
No bo wiecie, trochę się martwię tym że moje ptaszniki są mało jadowite ale może mam na nie alergię no i może być trochę GORZEJ. I zastanawiam się nad zakupem Chilobrachys'a sp. Da się w ogóle w jakiś prosty sposób sprawdzić czy mam na ich jad alergię? Co by się stało gdyby taki mocno jadowity ptasznik (np. Poecilonteria sp.lub chilobrachysnad którym się zastanawiam) mnie ukąsił a miałbym alergię?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#7 Draznicht

Draznicht
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 21 dni
  • Polska / Mazowieckie / Piastów

Napisany 07 styczeń 2019 - 15:51

Z tego co się orientuję nie można być uczulonym stricte na jad ptaszników - a na jego poszczególne składniki. Więc jeśli przykładowo twoja P. Irminia ukąsiła by cię i po kilku godzinach nie miałbyś problemów z oddychaniem, postępującą opuchlizną lub nadmiernymi skurczami i potliwością są trzy opcje:

1. Zaliczyłeś suchy strzał. W świecie jadusów często się to zdarza -> Jeśli stworzenie wie że nie ma szans i nie jest cie w stanie zjeść(rozmiar), wali.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Draznicht, 07 styczeń 2019 - 16:51.

#8 Draznicht

Draznicht
  • Nowy terrarysta

Napisany 07 styczeń 2019 - 17:11

Co do tego co by się stało gdyby cię ukąsił i byłbyś uczulony na jakiś składnik jego jadu -> to napewno byś spuchł (najpierw punktowo, a później reszta ciała), czułbys potworny pulsujący ból, miałbyś problemy z oddychaniem, do tego mogą dojść wymioty, skurcze mięśni, potliwość, nieregularna przyspieszona akcja serca, temperatura, niekontrolowane skurcze płuc, drgawki, albo wszystko razem jako szok anafilaktyczny. Generalnie ciężko gdybać bo wszystko zależy od organizmu, ilosci toksyn, skladu jadu, twojego metabolizmu etc......................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 Majer49a

Majer49a
  • Terrarysta

Napisany 07 styczeń 2019 - 18:02

Ok Dziękuję bardzo

#10 Draznicht

Draznicht
  • Nowy terrarysta

Napisany 07 styczeń 2019 - 18:05

Nie ma problemu ;) 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).