Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

linienie

- - - - -  
Gekon lamparci - problem z wylinką

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 GuziecTHC

GuziecTHC
  • Terrarysta
  • Z nami od: 204 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 05 styczeń 2019 - 14:30

Witam. Mam problem z wylinką u gekona. Gekon już drugi raz z kolei ma problem z wylinką. Mianowicie całe ciało z ogonem do głowy ładnie się zuszczyło i zrzucił wylinkę, a na głowie nie zuszczyła mu się skóra i została, na dodatek nie ma całego białego pyszczka tylko w niektórych miejscach...
Przy ostatniej wylince było podobnie to pomogłem gekonowi ją zdjąć, ale w tej sytuacji nie wiem czy poczekać i sam sobie poradzi czy zacząć.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Gekon lamparci - problem z wylinką     x

#2 crab

crab
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4066 dni
  • Polska / Śląskie / Wodzisław Śląski

Napisany 05 styczeń 2019 - 14:37

możesz umieścić pojemnik z mokrym podłożem w terrarium, zrobić jakąś kryjówkę gdzie będzie wilgotno i powinno pomóc. W tej chwili ja wziąłbym lekko mokry wacik i nasączył mu ta skórę i poczekał, jak nie zda egzaminu to m to zdejmij ;>

#3 GuziecTHC

GuziecTHC
  • Terrarysta

Napisany 05 styczeń 2019 - 14:45

@[member='Up']  
Pojemnik z torfem wkładam przed każdą wylinką... To nic nie dało jak widać w tej sytuacji... Jaszczurce złuszczyła się skóra z całego ciała a z główki nie... 

#4 Dagn Online

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 379 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 05 styczeń 2019 - 16:23

Mojej pomogła sauna, tylko się z deczka podstresowała, bo nowa jest.

Bierzesz odpowiedniej wielkości wentylowany pojemnik, wykładasz ciepłymi, wilgotnymi ręcznikami i wkładasz gekona, żeby się tam wygrzał i wymoczył.

Albo namaczasz ciepłą wodą ręcznik papierowy i pocierasz te miejsca, w których wylinka nie zeszła.

#5 GuziecTHC

GuziecTHC
  • Terrarysta

Napisany 05 styczeń 2019 - 16:31

@[member='Dagn']

Z sauną spróbuję.. Tylko chodzi o to, że jemu sama głowa się nie zuszczyła i nie nabrała białego koloru a do tego miejsca jej skóra zeszła.. A ona ostatnimi czasy spała sobie ciągle tam gdzie jest pojemnik z wodą i głowę miała opartą nad wodą centralnie... Mogło przez to tak jej się zrobić?

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).