Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Problem z zatwardzeniem u młodego gekona lamparciego

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
17 odpowiedzi na ten temat

#11 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 590 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 04 styczeń 2019 - 18:47

Kokos raczej dla lamparta nie. Kukurydza (acz mnie zaczęła po pół roku wpieniać) albo celuloza. Ale póki co ręczniki do obserwacji, czy wszystko między innymi z odchodami jest ok.

Temperatura różne źródła różnie podają. Do 35 stopni w najcieplejszym miejscu, w najchłodniejszym 24-27. Nocą może być pokojowa, chyba że masz Syberię w pokoju ;)
Czy masz pęsetę do karmienia? Na ręcznikach możesz mu puszczać mączniki z pęsety, nigdzie się nie zakopią, a może wtedy podchwyci temat.

Podobne tematy: Problem z zatwardzeniem u młodego gekona lamparciego     x

#12 Aguila

Aguila
  • Terrarysta
  • Z nami od: 260 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 04 styczeń 2019 - 18:50

Na razie osstapilam młodemu jedna z moich peset do brwi :) ale kupię sobie porządna. Świerszcze mi rosną jak szalone więc trzeba mieć coś by je chywatac :) Oki, idę wymieniać podłoże.

#13 Aguila

Aguila
  • Terrarysta

Napisany 04 styczeń 2019 - 19:41

@Dagn gotowe :) kokos poszedł won, a młody ma w terra papier :) tam, gdzie jest przyklejona mata na podłożu jest dużo cieplej niż na pozostałej powierzchni terry. Tam też dałam grubszą warstwę papieru i tak jak poprzednio częściowo ułożyłam grotę w której przesiaduje młody. Mam nadzieje ze ten zabieg pomoże dojść mu do ładu. Nie protestował jak mu zmieniałam podłoże. Przesiedział całą akcję w swojej grocie i razem z nią dał się przełożyć z miejsca na miejsce :) Jeszcze raz dzięki za rady!

#14 Dagn

Dagn
  • Terrarysta

Napisany 04 styczeń 2019 - 19:44

Zobaczysz, czy się coś zmieni w zachowaniu :) koniecznie dawaj znać.

Miło, że dał sobie poogarniać Popsikaj mu na którąś ścianę, żeby sobie popił (chyba że wiesz, że pije z miseczki).

Ma już jakieś imię ;)?

#15 Aguila

Aguila
  • Terrarysta

Napisany 04 styczeń 2019 - 19:50

@Dagn Marcel vel Marcello vel Marcelito :) chociaż nie mam pewności czy to samczyk. Tego się chyba u takiego młodzika nie da stwierdzić? Wodę młody ma w terra, zmieniana nawet ze 2xdziennie, ale nie przyłapałam go na piciu. I mam się nie martwić że nie je na razie mączników ani świerszczy ani witamin ani nic? dać mu spokój? 

#16 Dagn

Dagn
  • Terrarysta

Napisany 04 styczeń 2019 - 20:01

Możesz spróbować wapno na malutkiej łyżeczce. Ale może teraz zacznie cosik jeść. 

Jutro spróbuj z pęsety małego świerszcza (amputuj tylne odnóża, bo bywają twarde, trzymasz owada pęsetą i delikatnie między paznokciami ciach tę nóżkę) albo mącznika :)

O tej wodzie mówię, bo u mnie z miseczki pije jeden z czwórki.

Fajne imię :D Za miesiąc się powinno dać wyseksować. Chyba że sprzedawca wie, na jaką płeć inkubowany.

#17 Aguila

Aguila
  • Terrarysta

Napisany 04 styczeń 2019 - 20:38

Dziś jeszcze za nim do was napisałam, próbowałam mu wody samej i z rozpuszczonymi witaminami podać mu z pipety (zakraplacz) i że dwa razy się oblizal ale jakoś porządnie paszczeki nie otworzył. Nie wiem czy dam rady ze świerszczem. Spasly mi się na owocach i otrebach. Z hodowli świerszczy mam 5+, hehe :) a nie czekać z karmieniem na kupsko?

#18 atthis666

atthis666
  • Terrarysta
  • Z nami od: 352 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 06 styczeń 2019 - 14:06

Hej, możesz spróbować też ciepłych kąpieli. Kiedy moje geki miały problemy z trawieniem weterynarz polecił 10 min dziennie w ciepłej wodzie moczyć tak do połowy brzucha, ważne żeby kloaka była pod wodą. Zwierzak dobrze się nawadnia co pomaga przy trawieniu i wypróżnianiu. Moim pomogło więc może warto spróbować;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).