Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

wybór zwierzęcia

- - - - -  
Problem z doborem.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Mateusz_Matjabs

Mateusz_Matjabs
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1069 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 30 grudzień 2018 - 23:03

Witam

Posiadam aktualnie wolne terrarium o wymiarach 90dł x50wys x40szer 

i moje pytanie jest następujące Jakiego węża mogę hodowac w takich warunkach.

Myślałem nad Lampropeltis triangulum (wąż mleczny)

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Podobne tematy: Problem z doborem.     x

#2 Grekos

Grekos
  • Terrarysta
  • Z nami od: 639 dni
  • Polska / Podlaskie / Grajewo

Napisany 06 styczeń 2019 - 07:18

Ino nawet pytona królewskiego tam możesz wsadzić i to będzie docelowe wszystko co mniejsze oczywiście też

#3 Qvirs

Qvirs
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1199 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 06 styczeń 2019 - 10:02

Dla pytona królewskiego to terra ma każdy bok za krótki z MINIMALNYCH wymiarów o 10cm... Jak kupisz malucha to na długo ci takie wystarczy ale później zalecam zmiane na jakieś 100x60x50 albo 120x60x50 - gdyby to była samiczka to bardziej ten 2 wymiar. Problemem jest to że to dość niewymiarowe terra więc tylko decyzja należy do ciebie czy to bedzie przejściowe i wtedy kupuj co tam chcesz tylko uprzednio porządnie poczytaj lub zrób z niego docelowe ale wtedy polecam min;

1.Lampropeltis triangulum – wąż mleczny
2.Pantherophis guttatus – wąż zbożowy
3.Lampropeltis getula – wąż królewski
4.Heterodon nasicus - heterodon zachodni (czasem problematyczny ale bardzo interesujący wąż)
5. Eryx Colubrinus - Boa piaskowy (także fajna opcja ciekawy sposób polowania ale terra czasem wydaje się być puste)

Ps. Kolejność przypadkowa.

To tak z marszu tyle. Dwa ostatnie mam jak byś się zainteresował możesz pisać to opowiem coś o nich szerzej. Twoje wymiary terra są dla nich nawet z drobną zakładką jako docelowe.

Edytowany przez Qvirs, 06 styczeń 2019 - 10:05.

#4 adamkraka W hodowli

adamkraka

Marudny Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2235 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 06 styczeń 2019 - 12:02

Triangulum czystego jak i czystej Getuli w polsce nie uświadczysz za szybko.

Przedrostek wąż powinien być stosowany tylko do rodzaju ELAPHE

Lampropeltisy to LANCETOGŁOWY

Heterodony nie są problematyczne tylko specyficzne, nie stwarzają problemów, zwłaszcza gdy ma się trochę wiedzy o nich.

Najczęściej spotykane w handlu w Polsce Lampropeltisy "mleczne" to Lampropeltis polyzona (campbelli, sinaloan, nelsoni) oraz Lampropeltis abnorma (stiuarti, hondurensis) - celowo użyłem słowa handel, mało osób je w Polsce hoduje i rozmnaża, u handlarzy często dostępne zwierzęta kupione w czechach.

Jeśli chodzi o "królewskie" to najpopularniejsze w Polsce są Lampropelti californiae, Lampropeltis nigrita i Lampropeltis floridiana.

Do listy można dorzucić też Lampropeltis pyromelane, Lampropeltis ruthveni i wiele wiele innych połozowatych się zmieści, niestety nie wszystko jest łatwo dostępne w naszym kraju, czasem trzeba zamawiać przez hamm, znając podejście niektórych czeskich hodowców radzę jednak na początek wziąć coś z dobrej hodowli u nas lub na zachodzie.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).