Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Jakie lampy dla lamparciego, terrarium o wym 60x30x30

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Geekoon

Geekoon
  • Terrarysta
  • Z nami od: 280 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 14 grudzień 2018 - 10:59

Witam, od niedawna mam Gekona Lamparciego.
1.Kupiłem mu żarówke firmy exoterra  day time heat lamp 100w i trzymam ją w wysokoscina samej gorze terrarium. Czy taka żarówka jest ok i czy potrzebuje do niej klosz aby skierowac promienie w jedno miejsce i zrobic "wyspe grzewcza" czy żeby swiecilo po calym terrarium. bo odkąd kupilem mu ta lampe i zapalam to ciagle siedzi w domku i nie wychodzi. temperatura w dzien to 30stopni.jest możliwosc zamontowania tej lampy za terrarium, czy szyba przepusci ciepło?
2.Potrzenuje lampe na noc ?
3.Jakie żywe roślinki do terra w klimacie pustyni?
4. Ile mniej wiecej je gekon dziennie(mączników) ?

Podobne tematy: Jakie lampy dla lamparciego, terrarium o wym 60x30x30     x

#2 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 589 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 14 grudzień 2018 - 11:15

W jakim wieku lampart?

Bo od tego zależy, ile je tych mączników. Karm je czymś porządnym, żeby były smaczniejsze i wilgotne, i miały wartość odżywczą.

No i sprecyzuj "od niedawna". Może się jeszcze aklimatyzować, dlatego nie wychodzi w dzień.

Ja mam tak, że świeci po całym terra, a młoda sobie wybiera, czy chce siedzieć bardziej pod światłem, czy mniej.

Co do roślinki: ja miałam eszewerię, Junis się na nią wspinała i zmasakrowała ją trochę, więc olałam i mam jakąś sztuczną akwarystyczną ;)

Edytowany przez Dagn, 14 grudzień 2018 - 11:19.

#3 Geekoon

Geekoon
  • Terrarysta
  • Z nami od: 280 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 14 grudzień 2018 - 11:23

od 5 dni jest u mnie. sprzedawca mowil ze ma chyba ok 4 miesiecy. myślałem ze je duzo tych mączników a okazało sie ze wszystkie zaniósł do kokosowego domku. a co sądzisz na temat lampy nocnej? Wiem ze mam go krótko ale czy nie powinien zrobic juz kupy? Szukalem po jego żwirku czy jest jakas ale brak .

Własnie co do roślin mam taka samą ale sztuczną, słyszałem ze gekony nie są wegetarianami, nie lubia podobno roślin

#4 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 589 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 14 grudzień 2018 - 11:39

4 miechy to dość młody :)
Ale może się jeszcze aklimatyzować i dlatego nie je, nie kupka. Btw, sprawdzałeś wszędzie? Z tyłu kryjówki, na kryjówce, w misce itd ;)?

A jadł do tej pory mączniki czy nie wiesz?

W kwestii karmienia, to ja polecam pęsetę. Widzisz, ile zjada. No i to najlepszy wstęp do zaprzyjaźnienia się z lampartem :)

Lampy nocnej nie używam, bo mam światło od monitora.

Edytowany przez Dagn, 14 grudzień 2018 - 11:40.

#5 docfaq W hodowli

docfaq
  • Pomocny
  • Z nami od: 668 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 14 grudzień 2018 - 22:49

1. Możesz wyjąć lampę poza terrarium, szkło przepuszcza ciepło, co zresztą możesz łatwo sam sprawdzić. W przypadku eublefarów nie ma potrzeby tworzenia wyspy grzewczej, więc możesz zrobić jak @Dagn

2. Mało intensywne światło tak zwanych lamp nocnych nie przeszkodzi jaszczurce, więc jeżeli chcesz go obserwować również po "zmroku", to bez problemu możesz taką zamontować, ale sam gad jej nie wymaga. 

3. Wszystkie sukulenty się nadadzą (na przykład: Sansevieria spp., Opuntia spp., Aloë spp., Echeveria spp.) oraz rodzaj Tillandsia. Opuncje oczywiście bez kolców. 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).