Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

Zmiany na Poczcie Polskiej dyskwalifikujace ją ostatecznie

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Sculptor

Sculptor
  • Polska / Pomorskie / Wejherowo

Napisany 20 listopad 2018 - 02:23

Witam,

odwiedzilem forum po dluzszym czasie i zajrzalem do ogloszen sprzedazy, gdzie spotkalem sie z okresleniem, ze ktos chcialby uniknac wysylki "Poczta Polska" jednak jest mozliwa - i pomijam obecna pore roku, choc to jest swieza sprawa z obecnego listopada 18r. 

Otoz jakis czas temu odbyl sie przetarg(i) w zakresie dostarczania przesylek przez Pocztę Polską - wszystkie (nie listowe) bądź część przesyłek są wg rezultatów przetargu dostarczane (teoretycznie) przez rózne - nie do poznania przez adresata - firmy kurierskie. W wyniku w praktyce, przynajmniej na chwilę obecną, przynajmniej część przesyłek trafia od razu do punktów Poczty Polskiej zamiast do adresata, odpowiednich dla rejonu adresata, takich gdzie trafiają awizowane przesyłki, trafiają tam z (teoretycznie) juz wystawionymi awizami, ktore (teoretycznie) maja zostac dostarczone do adresata - informujac go o tym ze paczka jest do odebrania w takim a takim punkcie. Jednak nawet awiza (o ile kiedykolwiek istnialy, bo polegam jedynie na informacjach ktore zdobylem na Poczcie ze takowe są) nie sa dostarczane, zatem adresat jedynie monitorujac po numerze przesylki w internecie moze okreslic gdzie ona sie znajduje, dokąd trafiła i czy czeka na odbiór w okreslonym punkcie jako awizowana. Wobec powyzszego, nalezy wg mnie porzucic i tak przez lata wadliwą formę wysyłek poprzez Pocztę Polską - chyba, że będzie się monitorowac przebieg przesyłki. (Jesli chodzi o przesylanie poczta czegokolwiek zywego w obecnym jesiennym czy zimowym a nawet wiosennym okresie to ja takie zabiegi uwazam za niewlasciwe, poza wyjątkami jak np zywa roslina - w postaci np agawa, zdolna do wytrzymania krotkich chlodnych okresow (ale tez nie kazdy rodzaj)).

Zaznaczam, ze nie badalem tematu doglebnie i moge byc w błędzie (z lenistwa i braku czasu oraz mobilizacji nie dzwonilem na numery tel. ktore otrzymalem na Poczcie w celu szerszego poznania obecnych mechanizmow i niewywiązywania się z pełnej realizacji oplaconych uslug przez PoczteP.).

#2 Jaguś

Jaguś
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 06 grudzień 2018 - 15:20

No ja właśnie czekam na przesyłkę 24 h i od kilku dni na jej śledzeniu w systemie się nic nie zmieniło. Utknęła gdzieś i nic. Mogę sobie napisać skargę i reklamację... Wrrrr !!

#3 Mesjah

Mesjah
  • Polska / Opolskie / Strzelce Opolskie

Napisany 08 grudzień 2018 - 16:23

Aż ciekaw jestem jak to w tej chwili wygląda. Jak do tej pory wszystko było zdecydowanie w porządku ;)

#4 Sculptor

Sculptor
  • Polska / Pomorskie / Wejherowo

Napisany 08 grudzień 2018 - 20:21

Są inne możliwości jak Poczta Polska, którą jak wcześniej napisałem absolutnie wykluczam jako przewoźnika dla żywych transportów.

W obecnym grudniowo świątecznym okresie nawet dla wszelkich innych zamówień również zachęcam do korzystania z innych przewoźników, jeśli chcesz by przesyłka w ogole dotarla jeszcze w 2018r. Nie chce by to brzmiało jak kryptoreklama i dlatego długo zastanawiałem się jak to napisać ale nie da się uniknąć ewentualnych skojarzeń z kryptoreklamą - są one jednak niezamierzone. Grupa allegro sama już oferuje swoj serwis sendit - gdzie mozemy wybrac z pośród kilku przewoźnikow w cenach nizszych od tych jakie musielibysmy oplacic gdyby samemu zamawiac konkretnego przewoznika jako klient detaliczny. Na rynku sa tez inne serwisy w podobny sposob oferujace kilku uslugi przewoznikow/kurierow. Ktos mi kiedys kazal skorzystac z jednego ztakich serwisów twierdzac, że jest najlepszy i ja wtedy to potwierdziłem, i od tego czasu korzystam. Czy obecnie jest coś lepszego nie wiem, może. Aby nie wyjść na psa ogrodnika przyznam - z czego ja korzystam - to serwis furgonetka, no i tyle bo wychodzi na kryptoreklame.

W kazdym razie, dla obecnego okresu grudniowo-świątecznego, gdy przesyłek jest więcej na rynku w transporcie, napiszę kilka sugestii które mogą być pomocne - a głównie z jakis form transportu lepiej obecnie nie korzystać:

- unikać Poczty Polskiej

- unikać w innych okresach roku bardzo dobrego przewoźnika jakim sa Paczkomaty (od InPostu) - normalnie bardzo lubie ich usługi ale paczkomaty to generalnie takie szafy ze skrytkami i one zwyczajnie potrafia byc w Grudniu przepelnione i trzeba 2-3dni czekac na mozliwosc odbioru swojej przesylki, choc czasami kurierzy czekaja w samochodach pod paczkomatami i wydają przesylki - jednak czy powinno się liczyć na tyle szczęścia? Ze akurat pod wybranym przez nas Paczkomatem bedzie oddelegowany pracownik InPostu? - a ile jest paczkomatow w kraju? czy należy zatem liczyć na to ze InPost ma tylu pracownikow, ktorzy z reszta musieliby tam dzien w dzien do swiat i po nich stać. Pozostawiam do prostej własnej oceny.

- unikać najtańszych przewoźników - ponieważ wszyscy chcemy jak najmniej płacić a zatem wielu właśnie tych najtańszych przewoźników wybierze - a to prosta droga do opóźnien w dostarczaniu.

Wszytko odrobine zalezy od tego jak firmy kurierskie zachowuja sie w Waszym rejonie. Mnie zdarzalo sie miec problemy w sredniej wielkosci miescie z kurierem DPD - konkretny kierowca wprost mi przez tel sie przyznal ze nie przyjezdza bo czeka az na dany rejon bedzie miec wiecej paczek bo inaczej mu sie to nie oplaca (i to 2-3dni zwloki - szok, w tym na odbior paczki by ona zostala wyslana) natomiast ten sam kurier DPD w ogromnym miescie dziala bez zastrzezen.

Zawsze sie jakies opznienia i problemy przewoznikow potrafia zdarzyc. Ja ze wzgledu na jakosc = pewnosc dostarczenia na czas - wybieram kuriera pare zl drozszego - UPS, ale sprawdzilem juz nawet wlasnie wysylajac kiedys przed samymi swietami z dniem dostarczenia ostatnim roboczym przed swietami - i sprawnie dostarczyli - normalnie w dodatku, czas dostawy niczym sie nie roznil pomimo ze mieli wiecej w tym czasie przesylek.

Polecam zatem tę formę - wybierac w obecnym okresie tych nieco drozszych kurierow bo moga nie byc AŻ tak oblozeni praca i bedzie wieksze albo duze prawdopodobienstwo terminowej dostawy.

Wesołych Świąt! :)

#5 machina

machina
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 17 grudzień 2018 - 23:37

Ostatni raz wysłałem coś poczta polska , przesyłka nadana 11.grudnia , paczka + express , przeleżała w WER Łódź do 13.grudnia , następnie pojawiła się w WER Kraków i leży tam do dziś .
W paczce 41 pajunow , tydzień czasu w drodze , nie.musxr już chyba nic dodawać

#6 Radagast

Radagast
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 31 grudzień 2018 - 13:10

Też mam takie doświadczenia z pocztą. Te WERy to tragedia...

Leży i leży i leży... niezależnie od pory roku.

DPD też nie polecam, prawie zawsze mam z nimi problemy (gdy zamawiam). Ale to może tak jest w Krakowie...

Najlepszą formą wg. mnie zawsze jest przesyłka konduktorska, ale niestety trzeba móc odebrać z dworca docelowego (i musi oczywiście istnieć połączenie bezpośrednie). 

#7 Piroman1995

Piroman1995
  • Polska / Podkarpackie / Stalowa Wola

Napisany 28 styczeń 2019 - 15:12

Radagast przez dpd mi zdechly 2 regiusy samiec i samica (pastel i spider) bo paczka która miała być w następny dzień była 5 dni później. Moim zdaniem nigdy więcej nie wyślę dpd ale pp

#8 docfaq W hodowli

docfaq
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 28 styczeń 2019 - 23:24

Ja wysyłam za pomocą Paczka+ i do tej pory nie miałem problemów z opóźnieniem dostarczenia przesyłki. Ekspres dochodzi do odbiorcy na następny dzień (choć w regulaminie mają dwa albo trzy dni robocze). 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).