Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Jedna z nowych samic nie je.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Bajbus

Bajbus
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1421 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 16 listopad 2018 - 17:47

Witam! W sobotę 10.11.2018 kupiłem 2 dorosłe samice agamy brodatej.Wiek panienek to około 3,5 roku , problemem jest to że jedna z sióstr nie je do dnia dzisiejszego. (16-11-2018) Jedyny pokarm który udało mi się jej dać to parę karaczanów , ale to tylko dlatego że miała otwarty pyszczek pod lampom i dostała bezpośrednio z pęsety.Dzwoniłem do poprzedniego właściciela , twierdził że jaszczurki są chude gdyż nie miał czasu na ich opiekę.Mówił że jadły beż.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Jedna z nowych samic nie je.     x

#2 jot023

jot023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1133 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 16 listopad 2018 - 22:54

Nawet przez kilka tygodni mogą się aklimatyzować i wtedy odmawiają przyjmowania pokarmu. W tym czasie należy zapewnić im maximum spokoju! Poza tym mogą odczuwać zmianę pór roku i przygotowywać się do zimowania. Jednak w ich stanie radziłbym powstrzymanie ich od zimowania, bo do tego powinny być w jak najlepszym stanie zdrowia.

Jeżeli są obie w terrarium (i jeżeli były razem u poprzedniego właściciela) to odseparowanie jednej teraz nie ma sensu. Jeżeli mają jakieś robaki,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Bajbus

Bajbus
  • Terrarysta

Napisany 17 listopad 2018 - 07:25

Zapomniałem dodać że w terrarium jest   samiec , lecz on miał kontakt z nimi może z 3 dni i poszedł zimować do swojej norki. Czy on też mógł się zarazić robakami ? (o ile one je posiadają ) 2 pytanie czy kał z podłoża może być , czy musi być jakoś specjalnie czysty ?

#4 jot023

jot023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1133 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 17 listopad 2018 - 21:27

Przed zimowaniem każdorazowo powinno się zrobić badanie parazytologiczne. Bo gadziorki mogą nieźle ucierpieć, gdy pójdą spać na kilka miesięcy z pasażerami na gapę.

Co do przygotowanie odchodów do badania polecam: https://www.terrarium.pl/topic/347543-jak-pobrac-i-przetransportowac-kal-na-badanie-parazytologiczne-przygotowanie-agamy-do-pobrania-krwi/

#5 Bajbus

Bajbus
  • Terrarysta

Napisany 24 listopad 2018 - 09:37

W kale jednej z przebadanych samic wykryto niestety jaja nicieni z rodziny oxyuridae spp. . W poniedziałek będę musiał podjechać do weterynarza po leki , jak myślicie druga samica (ta co ni je ) też ma te nicienice ? Zabrać ją do weterynarza ? Cieszę się że odkupiłem te gadziny , były w opłakanym stanie , mam nadzieje że im pomogę i przeżyją .

#6 Bajbus

Bajbus
  • Terrarysta

Napisany 27 listopad 2018 - 14:53

Byłem dziś z 2 Agamami u weterynarza , dostały kroplówkę w zastrzyku , tabletki i preparat do pyszczka 1 co 24h . Do tego witamina do wody do kąpieli , jedna z nich dostała jeszcze antybiotyk gdyż miała coś z drogami oddechowymi. Za 2 tygodnie wizyta kontrolna , mam nadzieje że gadziny wrócą do zdrowia. ;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).