Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
terrarium czy spełnia wszystkie warunki

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 BarbaraU1985

BarbaraU1985
  • Terrarysta
  • Z nami od: 46 dni
  • Germany

Napisany 16 listopad 2018 - 14:27

Witam.

Zakładam nowy temat bo mimo przeszukiwania forum nie znalazłam wszystkich odpowiedzi.Od dwóch tygodni jestem posiadaczką kameleona lamparciego. Chciała bym się dowiedzieć czy stworzyłam mu odpowiednie warunki. Dodam że kamyk ma 1 rok. I zastanawiam się czy świetlówka nie prześwietli mu oczu.

Terrarium jest wykonane z plyty osb. Przód szkło, boki wycięte i oprawione siatką dla lepszej wentylacji.

W terrarium znajdują się trzy lampy:

Lucky Reptile Bright Sun Jungle UV 35W

EXO TERRA Ceramic Heater.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Podobne tematy: terrarium czy spełnia wszystkie warunki     x

#2 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1339 dni
  • Polska / Lubuskie / Nowa Sól

Napisany 16 listopad 2018 - 16:43

Hej,

Wiek ten sam i ze zdjęć pewien nie jestem ale również kameleon Tamatave?, bardzo ładne kameleony. pozdrawiam ;)

Moim zdaniem nie są potrzebne trzy rodzaje żarówek/świetlówek, Lucky Reptile Bright Sun Jungle UV 35W © powinna sama w sobie wystarczyć (grzewcza, UVA, UVB)  ewentualnie dodatkowo świetlówka EXO TERRA świetlówka Reptile Vision Kompaktlampe 13W ©, jak dla mnie ceramiczna grzewcza jest zbędna ale jak w rzeczywistości masz takie temperatury wewnątrz jak.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 BarbaraU1985

BarbaraU1985
  • Terrarysta
  • Germany

Napisany 16 listopad 2018 - 18:06

Dziękuję bardzo. Terrarium ma wymiary 100x60x160cm. Grzewcza kupiłam ponieważ temperatura na wyspie wynosiła również Max 25stopni. Ostatnio kamyk chowa się u góry. Ale wydaje mi się że to chwilowe bo ogólnie jest bardzo towarzyski i lubi wychodzić na rękę. Na dokumentach mam że to Ambilobe.

#4 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta

Napisany 17 listopad 2018 - 20:37

Tak się zastanawiałem czy Tamatave czy Anbilobe. Ze zdjęć nie do końca można stwierdzić, rzeczywiście czerwone pasy są bardziej w pionie i wskazują na Ambilobe. Kameleon w większości będzie przebywał na wyspie ciepła, co jest jak najbardziej normalne ale ważne żeby utrzymać warunki jak najbardziej zbliżone do oryginalnych. czyli ciepłe, w miarę wilgotne normy nie przekraczające 30% w dół warunki. Terra odpowiednie. Pozdrawiam i powodzenia w mono hodowli lub w mnożeniu gatunku ;) 

#5 BarbaraU1985

BarbaraU1985
  • Terrarysta
  • Germany

Napisany 17 listopad 2018 - 20:42

Dziękuję bardzo. Tutaj trochę lepsze zdjęcie kamka. Pozdrawiam

Załączone pliki

#6 Pop33k

Pop33k
  • Terrarysta
  • Z nami od: 85 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 01 grudzień 2018 - 19:46

Hej,
Pozwolę sobie dopisać się do tego tematu, zebi nie zakładać nowego. Na zdjęciu załączyłem swoje terrarium dla kameleona jemeńskiego (60x60x110). Czy wystrój, który zrobiłem jest ok? Chodzi mi głównie o liany/rośliny/wodospad (planuje zmniejszyć).Do odbioru kameleona mam około 1,5 miesiąca więc jest jeszcze sporo czasu na poprawki. Jeśli chodzi o żarówki to planuje dać grzewczą 35W + UVB 5%. Zastanawiam się pomiędzy podłożem z kamienia a włóknem kokosowym. Z góry dzięki za pomoc :)

Załączone pliki

Edytowany przez Pop33k, 01 grudzień 2018 - 19:47.

#7 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta

Napisany 02 grudzień 2018 - 15:13

Przydałoby się jeszcze lian, gałęzi itd. Czym bardziej wykorzystana kubatura tym lepiej. Co do podłoża to lepiej sprawdzi się włókno kokosowe, szybko "wysycha" ,nie łapie pleśni itd. Grzewcza i UV ok ale najlepiej poza terra, a jak w terra to porządne osłony żeby kamyk się nie poparzył. Przód oczywiście jest z siatki tak? jeżeli przód ze szkła to będzie bardzo słaba cyrkulacja (dół, pasek/ góra) niewystarczająca i z przeciągami. Przydałby się jeszcze któryś z boków.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 Pop33k

Pop33k
  • Terrarysta
  • Z nami od: 85 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 02 grudzień 2018 - 15:51

Drzwi mam i siatkowe i ze szkła, więc z tym nie będzie problemu. A jeśli chodzi o włókno to czy wymiana np raz na tydzień jest ok? I do tego codzienne sprzątanie kup

#9 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta

Napisany 02 grudzień 2018 - 20:38

Spokojnie raz na tydzień wystarczy, jeżeli będzie wnętrze dobrze wentylowane to nawet rzadziej ale odchody oczywiście będą musiały być usuwane, co z włókna kokosowego nie jest problematyczne.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).