Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
żółw żółtlicy biały osad na żółwiu.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 SangO

SangO
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 9 dni
  • Polska / Lubuskie / Zielona Góra

Napisany 09 listopad 2018 - 16:36

GATUNEK: ŻÓŁTOLICY/CZERWONOLICY (nie jestem pewny nie posiada czerwonych plamek po bokach głowy) wiec chyba żółtolicy

POCHODZENIE: sklep zoologiczny

DŁUGOŚĆ CIAŁA:od czubka głowy po koniec ogona 6 cm wszerz 2,5 cm 

WAGA (w gramach): koło 5-6g

LICZBA SZTUK W TERRARIUM : 1

WIELKOŚĆ TERRARIUM :(60/30/50) 60 l, posiadam.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Podobne tematy: żółw żółtlicy biały osad na żółwiu.     x

#2 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1371 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 10 listopad 2018 - 00:14

Wpierw trzeba naprostować że jest to żółw chiński - chinemys reevesii
Biały osad widoczny na skórze żółwia to najprawdopodobniej stara skóra... czyli najzwyczajniej linieje bo rośnie. 
Jak mamy już określony trafny gatunek żółwia warto teraz by było o nim poczytać ;)
Zdjęcia są troche słabej jakości i niewiele na nich widać , ale sądzę że raczej nie ma żadnej grzybicy.

#3 SangO

SangO
  • Nowy terrarysta

Napisany 10 listopad 2018 - 09:43

Własnie sie zapoznaje z informacjami na temat żółwia chińskiego jest naprawdę ciekawy ;) dziękuje za pomoc a teraz ide sie dalej douczać :)

#4 SangO

SangO
  • Nowy terrarysta

Napisany 11 listopad 2018 - 12:56

proszę jeszcze raz o pomoc, napisano mi ze może to być wylinka więc kupiłem mu korzeń. Jednakże znalazłem tutaj na stronie temat o grzybicy cytuje "Lokalne infekcje części miękkich skóry rozpoznaje się po pojawieniu się biało-szarych nalotów grzybni, które u żółwi wodno-lądowych podczas pływania przypominają „przyklejone” kłaczki waty" mój żółw ma własnie podczas pływania na skórze (ogon, łapki, główka) biało-szare naloty. Oprócz tego.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

#5 SangO

SangO
  • Nowy terrarysta

Napisany 11 listopad 2018 - 14:07

A zauwazylem ze na korzeniu ktory mu zamontowalem w akwarium tez sie zbiera taki meszek (jest slizgi)

#6 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1371 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 11 listopad 2018 - 22:59

Bardzo dobrze że zaopatrzyłeś się w korzeń.
Co do tej grzybicy czy wylinki to dla rozwiania wszelkich wątpliwości możesz się udać do weterynarza znającego się na gadach.
On podejmie decyzję co to jest.

Powiem ci że na początku jak żółwik u mnie był mały i liniał też dziwne emocje to u mnie wywoływało, nie wyglądało to jak dla mnie zbyt normalnie. Ale jednak to było zwykłe linienie. Z wiekiem zauważyłem że jakoś bardziej bezproblemowo przechodził.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#7 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2288 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 13 listopad 2018 - 11:45

Linienie u żółwi wygląda jakby były otoczone białymi farfoclami z przezroczystej skóry. To wygląda inaczej, niż grzybica, ale żeby to odróżnić trzeba mieć doświadczenie. Ty je dopiero zdobywasz - brawo, że tak się troszczysz o swojego pupila. WAŻNE: idź do weta znającego się na gadach - w przeciwnym wypadu wet będzie l"leczył" zwykłą wylinkę jako infekcję. To musi być gadzi wet - masz tu na forum listę weterynarzy polecanych.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).