Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Kameleon, oddycha z głowa skierowaną ku górze

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Brejniako

Brejniako
  • Terrarysta
  • Z nami od: 55 dni
  • Polska / Mazowieckie / Józefów

Napisany 05 listopad 2018 - 19:33

Kameleon robi jakby glebokie wdechy z glowa skierowana ku gorze, widac jakby przelykal, lecz nie towarzyszy to jedzeniu ani piciu. Co to moze oznaczac?

Siedzi tez z lbem w gorze caly czas 

Podobne tematy: Kameleon, oddycha z głowa skierowaną ku górze     x

#2 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1372 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 05 listopad 2018 - 19:39

Na logikę bym stawiał przeziębienie , i problemy przez to z oddychaniem. Ale nie spotkałem się nigdy z takim przypadkiem, więc ostatecznie stwierdzić nic nie mogę. Towarzyszy mu coś przy tym ? Jakie inne zachowania/ objawy ? Jakie ma warunki terrarium ? Od jak dawna tak robi ?

#3 Brejniako

Brejniako
  • Terrarysta

Napisany 05 listopad 2018 - 19:41

Robi tak od 2dni, terrarium ma wentylowane wiatraczka które wysysają powietrze, ma lampy grzewcze i uvb 5.0 , zraszanie codziennie, otwiera buzie i jakby ziewał

#4 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1372 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 05 listopad 2018 - 20:47

Ja mam co prawdę jemena ale mój jak tak robi otwiera gębę i kieruje ją do góry , no na ogół robi dziwne ruchu z głową to znaczy że coś mu utknęło w gębie w rogu gdzieś i stara sie to wyjąć. Na przykład kawałek jabłka. Potrafi jakoś tak nieporadnie to ugryźć że kawałki zostają mu w rogach i w taki dziwny sposób sobie radzi z tym problemem.

#5 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1313 dni
  • Polska / Lubuskie / Nowa Sól

Napisany 07 listopad 2018 - 14:24

Jak najszybciej do weterynarza. Na 99% choroba dróg oddechowych, antybiotyki i leki na wzmocnienie będą potrzebne. Podnieś temperaturę w całym terra, matą lub kablem grzewczym ale osłoń je, żeby kamyk nie miał do nich dostępu. Kamyk zapewne nie będzie mieć apetytu, nie próbuj czasem karmić na siłę, przy chorobach dróg może się zadławić, pić zapewne też nie będzie ale wody będzie potrzebować, więc podawaj ostrożnie żeby się nie zachłysnął. Jeżeli to jest choroba dróg oddechowych.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Kasperek1985, 07 listopad 2018 - 14:25.

#6 Brejniako

Brejniako
  • Terrarysta

Napisany 07 listopad 2018 - 18:55

Jak najszybciej do weterynarza. Na 99% choroba dróg oddechowych, antybiotyki i leki na wzmocnienie będą potrzebne. Podnieś temperaturę w całym terra, matą lub kablem grzewczym ale osłoń je, żeby kamyk nie miał do nich dostępu. Kamyk zapewne nie będzie mieć apetytu, nie próbuj czasem karmić na siłę, przy chorobach dróg może się zadławić, pić zapewne też nie będzie ale wody będzie potrzebować, więc podawaj ostrożnie żeby się nie zachłysnął......................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#7 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1313 dni
  • Polska / Lubuskie / Nowa Sól

Napisany 08 listopad 2018 - 06:44

Chyba sie udalo, podalem mu kompleks witamin z woda pipetą po czym zrobil duza kupe i zwymiotowal cos wielkosci okolo 2,5 swierszcza

Niestety ale to co napisałeś może potwierdzać to co przypuszczam (zapalenie płuc). Miałem identyczny przypadek, również z lampartem. Również myślałem, że się zadławił szarańczą lub miał niestrawność i również zwrócił całą szarańczę i wydalił wszystko co miał w jelitach. Niestety po kilku dniach pogorszyło się,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 Igorakowiec

Igorakowiec
  • Terrarysta
  • Z nami od: 742 dni

Napisany 11 listopad 2018 - 22:31

Jakiś update?

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).