Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Exotica w Gdyni

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 LightYagami

LightYagami
  • Terrarysta
  • Z nami od: 41 dni
  • Polska / Pomorskie / Żukowo

Napisany 02 listopad 2018 - 23:55

Witam, może to głupie pytanie ale czy kupując agamę na targach dostanę do niej heat pack i jakieś opakowanie w którym jest optymalna temperatura dla agamy? Na targi dojadę autobusem a mam 1 godzinę i 20 minut drogi z powrotem, dlatego martwię się o zdrowie agamy.

Podobne tematy: Exotica w Gdyni     x

#2 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2896 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 03 listopad 2018 - 00:44

Agama w pudełku pod kurtkę i nic jej nie będzie ;) Ogólnie temperatury jeszcze nie są aż tak niskie, co najwyżej będzie mało aktywna w czasie podróży.

#3 LightYagami

LightYagami
  • Terrarysta

Napisany 03 listopad 2018 - 14:26

Oki, dzięki za szybką odpowiedz :)

#4 LightYagami

LightYagami
  • Terrarysta

Napisany 04 listopad 2018 - 16:14

Nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj, zakupiłem agamę na targach, wyglądała na zdrową tylko ogon miała troszeczkę czarny, teraz jest o wiele gorzej. Czy jest to wina wylinki? Jeszcze jedno pytanie co zrobić aby wilgotność w terrarium była na poziomie 60% mam 40% a spryskuje co godzinę. 

Załączone pliki

#5 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator

Napisany 04 listopad 2018 - 18:07

Ogon może ciemnieć tak samo jak broda. Jak agama jest zaniepokojona może zmienić kolor ogona na ciemny, pewnie kwestia aklimatyzacji. Nie ma się czym tutaj niepokoić.

Co do wilgotności wystarczy raz dziennie, nawet jak się zdarzy rzadziej, to nic się nie stanie. Nie musisz utrzymywać wilgotności na stałym poziomie, nawet lepiej jak jest niższa niż za wysoka. Tak na marginesie na rynku jest dużo higrometrów, które źle mierzą wilgotność, ale tak jak wyżej spryskać.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 LightYagami

LightYagami
  • Terrarysta

Napisany 05 listopad 2018 - 22:03

Agama ma się już lepiej, pierwszego dnia zjadła 3 karaczany argentyńskie a dzisiaj około 15  :) Chociaż dziwi mnie fakt że nie zrobiła jeszcze kupki to dopiero drugi dzień więc może dlatego. Do tego nie siedzi pod lampą a około 10-15 cm koło niej .Temp pod lampa grzewczą punktową to około 38-39 stopni, basenik wstawiony ,  jeszcze dzisiaj włożyłem ją do pudełka z letnią wodą bo słyszałem że może wtedy się wypróżnić, jednak nic.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Edytowany przez LightYagami, 05 listopad 2018 - 22:10.

#7 Vulpes90

Vulpes90

• Moderator

Napisany 05 listopad 2018 - 22:50

Chociaż dziwi mnie fakt że nie zrobiła jeszcze kupki to dopiero drugi dzień więc może dlatego.

Ogólnie przyjmuje się, że dopiero po 7-10 dniach zaczynamy się martwić brakiem kupki, chyba że agama ma rozdęty brzuszek (ta na zdjęciu wygląda normalnie). Nie ma też co na siłę kąpać agamy, powinna sama się wypróżnić po kilku dniach. Agamy potrafią siedzieć czasami w bardzo dziwnych pozycjach, to akurat jest u nich całkowicie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 LightYagami

LightYagami
  • Terrarysta

Napisany 06 listopad 2018 - 17:44

Również wydaje mi się że ma lekki ubytek ogona. kiedy byłem na targach czekałem 20 min aby się spytać za ile ile agamka ;) nawet nie zdążyłem zapytać czy to samiec czy samica i ile tygodni może mieć, ma 16-17 cm więc zgaduje że 7-8 tygodni? Dzisiaj zjadła 30 karaczanów jednak jest problem z wysepką, cały dzień przygląda się mi i w ogólne się nie wygrzewa, a z rana szukałem ją przez pół godziny bo.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez LightYagami, 06 listopad 2018 - 21:14.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).