Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący jaszczurki

- - - - -  
agama brodata

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 jolka60

jolka60
  • Terrarysta
  • Z nami od: 194 dni
  • Polska / Pomorskie / Słupsk

Napisany 31 październik 2018 - 17:10

Od razu pisze mam prawie 60 lat ! więc blisko rok temu kupiłam sobie 2 agamki miały być dziewczynkami...uczyłam się wszystkiego ...są z marca teraz mają ponad każda 40 cm...waga jakieś 260 -300 g dawno nie wazyłam  ...w między czasie pomagając jednej w wylince :( urwałam jej pazurka z najmniejszego paluszka i do tego czasu to przeżywam... :( ...no ale nie o tym, żyja zdrowe rosną jak na drożdzach...właśnie robię im nowe terra 180 ale.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: agama brodata     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Moderator w działach początkujący

• Moderator
  • Z nami od: 1923 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 31 październik 2018 - 17:42

Agamy nie czują samotności, wręcz będą szczęśliwe będąc same. Najlepiej zrobić dwa terraria, 180cm to wcale nie jest ogromne terrarium i po przedzieleniu zostanie im tylko 90cm. Można by się zastanawiać przy zapewnieniu im całego pokoju, ale nie takiego terrarium. A co do urwania pazurka to wylinkę powinno się ściągnąć na mokro, po chwili namaczania, wtedy ryzyko uszkodzenia agamy jest najmniejsze.
Parka jest tak samo zła jak dwa samce, tylko dodatkowo samiec może zamęczyć samicę.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 jolka60

jolka60
  • Terrarysta
  • Z nami od: 194 dni
  • Polska / Pomorskie / Słupsk

Napisany 31 październik 2018 - 17:55

Dziękuję za odp...jeśli chodzi o tego pazurka...codziennie je moczę w wodzie :) ale coś nie poszło jak chciałam :( może sie pospieszyłam :( jak napisałam bardzo to przeżywam...a jeśli chodzi o radę...to...miałam mieć jeszcze gekona w 100 metrowym ich terra ale może rzeczywiście...jedną wsadzić do jednego drugą do drugiego...to wbrew moim odczuciom ale ja ;) nie jestem jaszczurką...:) dziękuję za radę :) 

Załączone pliki

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Moderator w działach początkujący

• Moderator
  • Z nami od: 1923 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 31 październik 2018 - 20:24

100cm to za małe terrarium, także jedynie jako przejściowe. Minimalny rozmiar to 120x60 (a najlepiej 80).
Ludziom często się wydaje, że gady pragną towarzystwa, ale tak nie jest, większość (nie wszystkie gatunki) to samotnicy i pomimo, że tolerują inne osobniki swojego gatunku to nie są z nimi w żaden sposób "związane". Idealnym przykładem jest kanibalizm. Jeśli jaszczurki coś by "czuły" do innych osobników swojego gatunku nie zjadałyby młodych.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).