Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

- - - - -  
Agama błotna, a glonojad w akwarium?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 KrystianS

KrystianS
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2039 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 28 październik 2018 - 18:02

Witam. Przymierzam się do budowy docelowego terrarium dla mojego samca agamy błotnej, w terrarium będzie znajdowało się akwarium 300l jako basen dla agamy i tu pojawia się pytanie odnośnie mieszkańców akwarium, a mianowicie agama teraz w przejściowym terrarium ma basen w którym są gupiki i sobie świetnie żyją z agama ale nowe terrarium będzie miało basen aż 300l i chciałbym żeby zamieszkał tam również Glonojad czy ktoś próbował takiego połączenia agama błotna + glonojad w akwarium? Albo jakieś kiryski lub inne rybki?

Podobne tematy: Agama błotna, a glonojad w akwarium?     x

#2 dark1s

dark1s
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1924 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 11 listopad 2018 - 11:45

Glonojad agamie na pewno nie zaszkodzi ... ale nie wiem czy glonojad (i inni mieszkańcy akwarium) będą bardzo zadowoleni życiem w WC agamy ....

Akwarium w którym żyją ryby musi być odpowiednio natleniane, zarośnięte roślinnością, która potrzebuje światła, odpowiednie parametry wody ... azotany z kału/moczu agamy niezbyt dobrze będą działać na gospodarkę bakteryjną zbiornika. Jak chcesz zadbać o czystość wody w akwarium i wymianę na świeżą w basenie? Basen powinieneś sprzątać / wymieniać wodę często a w akwarium wręcz przeciwnie, nie możesz stracić cennych bakterii częstymi podmianami wody.

Myślę, że powinieneś się zastanowić co chcesz osiągnąć, bo na tą chwilę chyba tylko krzywdzenie zwierząt dla osiągnięcia swojej wizji, ponieważ uważam że nie dasz rady zapewnić odpowiednich warunków w jednym i drugim zbiorniku.

#3 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3171 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 10 styczeń 2019 - 05:55

Przenoszę temat z "Wystrój, roślinność" do forum właściwego "Jaszczurki".

#4 tokaga W hodowli

tokaga

Redaktor: Jaszczurki

• Redaktor.nieaktywny
  • Z nami od: 5349 dni
  • Japan

Napisany 29 styczeń 2019 - 01:29

Agamie nie będzie przeszkadzać takie sąsiedztwo ale ryby mogą stać się przekąską agamy. W naturze wskład ich diety wchodzą min. ryby. Dlatego nie wiem czy ryby w terrarium błotniaka to idealne rozwiązanie- z punktu widzenia ryb.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).