Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - fotorelacje

- - - - -  
Czy moje oświetlenie będzie działać?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 lala27

lala27
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 30 dni
  • Polska / Śląskie / Chorzów

Napisany 22 październik 2018 - 19:50

Hej, 

W piątek zaczynam budowę własnego terrarium. Będzie ono moim pierwszym lecz mam kilka pytań co do oświetlenia. 

Zdecydowałam się na świetlówkę: Reptile Systems Świetlówka DESERT 12% UVB T5 24W

oraz na: Daylight Basking Spot 25W Exo Terra

Jedyne z czym sie borykam to czy mam odpowiednie już elementy aby wszystko ze sobą współgrało. Poniżej podaję liste co już mam lub zamierzam kupić:

-  Uchwyt metalowy świetlówki.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez lala27, 22 październik 2018 - 19:51.

Podobne tematy: Czy moje oświetlenie będzie działać?     x

#2 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2898 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 22 październik 2018 - 21:11

Czy czegoś za dużo? A może o czymś zapomniałam?

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)

Warto dokupić reflektor (odbłyśnik) aluminiowy, może być to do zwykłych świetlówek (uchwyty można łatwo wymienić więc nie ważne czy to będzie dla świetlówek T8, czy T5, uchwyty T5 już masz ;) ). Dla przykładu (link) możesz poszukać też takiego półokrągłego z tego co czytałem są trochę lepsze. Sam reflektor to prawie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 lala27

lala27
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 30 dni
  • Polska / Śląskie / Chorzów

Napisany 23 październik 2018 - 08:16

@[member='Vulpes90']

Dzięki za odpowiedź :) Kupię odbłyśnik, jak najbardziej, tanim kosztem można zwiększyć uvb. 

Oprawki do świetlówki - a to nie bedzie wystarczające? https://allegro.pl/statecznik-1x24w-t5-elektroniczny-sciemnialny-nowy-i7610204383.html

Co do tej świetlówki to zdaję sobie sprawę, że Arcadia jest lepsza niestety nigdzie nie umiem jej dostać a chodzi mi konkretnie o 24W :(

#4 madly

madly
  • Terrarysta
  • Z nami od: 618 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 23 październik 2018 - 12:31

Mam taki, jest b. dobry i tutaj masz ultra tanio. Bierz ten statecznik, nim ja go kupię! :D

Jeśli nie kupiłeś już tej świetlówki, to Arcadia nest znacznie bardzie renomowana i ceniona.

Zakup uchwyty bryzgoszczelne, zakręcane do świetlówek T5 z kablami. Plus uchwyty (dwa a świetlówkę) + odbłyśnik.

Nie podałeś, do jakiego gada będzie terrarium i jakie ma wymiary terrarium. Od tego zależy moc żarówki grzewczej.

Jeśli mogę coś doradzić, to zakup żarówkę mocniejszą.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2898 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 25 październik 2018 - 22:54

Zakup uchwyty bryzgoszczelne, zakręcane do świetlówek T5 z kablami.

Oprawki ;) nie żebym chciał być uszczypliwy czy coś, ale potem te nazwy zaczynają się mieszać.

Oprawki do świetlówki - a to nie bedzie wystarczające? https://allegro.pl/statecznik-1x24w-t5-elektroniczny-sciemnialny-nowy-i7610204383.html

To jest statecznik (który jak najbardziej jest w porządku) z jednej strony idzie kabel do kontaktu, ale z drugiej strony musisz połączyć kablem statecznik do.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

• Załączony plik  1.jpg   39,94K   1 pobrań

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).