Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący jaszczurki

- - - - -  
czy warto odkupić legwana 2 letniego od kogoś czy lepiej kupic małego i samemu odchować??

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 amldawid

amldawid
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2311 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Kłodzko

Napisany 02 październik 2018 - 15:13

witajcie koleżanki i koledzy

przymierzam się do zakupu legwana i początku przygody z hodowlą, najchetniej kupił bym samo ko mpletne terrarium i małego legwana czerwonego bo ten mi się bardzo marzy, ale nie wykluczam również zielonego i tu pytanie, na olx ma klient całe kompletne działające terrarium z 2 letnim legwanem który wg niego nie jest oswojony i pozwala jedynie podawac sobie jedzenie ale na rece go nie bierze..Czy warto kupic takiego legwana po.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: czy warto odkupić legwana 2 letniego od kogoś czy lepiej kupic małego i samemu odchować??     x

#2 Tuczyk W hodowli

Tuczyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1345 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 02 październik 2018 - 19:00

Z braniem dorosłych zwierzaków to jest tak że już za bardzo tego nie oswoisz, a co do ogłoszeń z olx ze zwierzakami to można się tylko przejechać i zniechęcić do terrarystyki. 
Sam osobiście dwukrotnie doświadczyłem tego że zwierzęta były bardzo zaniedbane u poprzednich hodowców, a takie rzeczy można było zauważyć dopiero po dłużej chwili, nie było widać na pierwszy rzut oka. 
Jeśli w ogóle brać jakiekolwiek zwierzę to tylko i wyłącznie od sprawdzonego hodowcy, by.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Tuczyk, 02 październik 2018 - 19:15.

#3 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2262 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 03 październik 2018 - 09:05

jeśli masz ofertę terra i 2 letni leg to ja bym brała. To jeszcze młodziak i możesz go do siebie 'przekonać", choć to wiek kiedy zaczyna się dojrzewanie hormonalne i to taki nastolatek. Stąd pewnie "trudności" w obsłudze jak twierdzi poprzedni właściciel. 2 latek to już nie maluch, więc wybaczy Ci więcej drobnych błędów hodowlanych, niż pisklak. Ja bym dała mu dom na Twoim miejscu bez wahania.

#4 amldawid

amldawid
  • Terrarysta

Napisany 03 październik 2018 - 09:59

chyba jednak wolałbym sam od małego odchowac poza tym chciałbym czerwonego :), powiedzcie czy docelowe terra wystarczy jak zrobie je o wym 200/200/100 wys/szer/głęb

#5 amldawid

amldawid
  • Terrarysta

Napisany 03 październik 2018 - 11:43

A może jednak wezmę tego i się nim zajmę, czy jest tu możliwość wrzucić zdjęcia ??

Załączone pliki

Edytowany przez amldawid, 03 październik 2018 - 12:36.

#6 amldawid

amldawid
  • Terrarysta

Napisany 03 październik 2018 - 15:01

nie jestem znawcą ale jakos mi ten legwan słabo wyglada, ta jego skóra taka w plamach szarych ale może sie mylę

#7 amldawid

amldawid
  • Terrarysta

Napisany 03 październik 2018 - 15:34

i jeszcze cos takiego znalazłem wymiary 179/90/70 wys/szer/głeb, czy nada sie dla legwana i wtedy oczywiście kupic malucha

#8 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2262 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 03 październik 2018 - 15:57

chyba jednak wolałbym sam od małego odchowac poza tym chciałbym czerwonego :), powiedzcie czy docelowe terra wystarczy jak zrobie je o wym 200/200/100 wys/szer/głęb

Tak

i jeszcze cos takiego znalazłem wymiary 179/90/70 wys/szer/głeb, czy nada sie dla legwana i wtedy oczywiście kupic malucha

Nie. Jest zdecydowanie za małe dla dorosłego lega. Szkoda pieniędzy i Twojej pracy/ czasu.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 amldawid

amldawid
  • Terrarysta

Napisany 03 październik 2018 - 18:43

Ten legwan ma 2lata i jest w terra 170/90/60 więc jak się zdecyduje na niego to te terra w sumie się już do niego nie nadaje... Eh, napisałem dzisiaj do kilku osób na olx którzy robią kompletne terra na zamówienie i taka terra 200/200/100 to koszt ok 7tys.. kurczę nie wiem co robić bo aż tyle nie chce wydać na dzień dobry, za to Ten legwan 2letni ma za małe terra dla siebie.. Chyba pozostaje.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#10 Tuczyk W hodowli

Tuczyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1345 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 03 październik 2018 - 20:39

Przecież robienie terrarium to świetna sprawa, czysta przyjemność , i dużo satysfakcji :)
No i oczywiście bez porównania niższe koszty za terra.

Edytowany przez Tuczyk, 03 październik 2018 - 20:39.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).