Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

Legwan zielony i inne gatunki

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 gibiceps

gibiceps
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2786 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 13 wrzesień 2018 - 13:09

Zastanawiam się nad stworzeniem biotopowego terrarium i połączeniem swoich legwanów z innymi gatunkami z tego samego biotopu, między innymi żółwiem żabuti, czy Anolisami lub gekonami z Ameryki Południowej. Nie wchodiłyby sobie w drogę ze względu na inny tryb życia i w przypadku jaszczurek - dietę. Terrarium długości 2,5m i wysokości 2m myślę, że pozwoli im na znalezienie sobie miejsca.
Proszę o opinię w tym temacie. Czy ktoś ma jakieś pozytywne lub negatywne doświadczenia?

Podobne tematy: Legwan zielony i inne gatunki     x

#2 docfaq

docfaq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 302 dni

Napisany 14 wrzesień 2018 - 12:25

Nie mam doświadczenia z legwanem zielonym, ale myślę, że łączenie z nim takich małych w porównaniu do niego jaszczurek nie ma sensu. Obawiałbym się, że zostaną gdzieś przypadkiem zgniecione. Przy anolisach akurat wierzę, że by sobie poradziły z ucieczką (szczególnie te większe gatunki jak A. equestris i A. baracoae), ale gekony moim zdaniem szybko by zostały zmiażdżone. Żółwie na pewno sobie poradzą. 

#3 gibiceps

gibiceps
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2786 dni

Napisany 14 wrzesień 2018 - 14:09

Dziękuję bardzo za odpowiedź, jednym z gatunków, które rozważałem był Anolis equestris i czekam na jak najwięcej opinii

#4 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2227 dni

Napisany 14 wrzesień 2018 - 14:12

Baaardzo zły pomysł. Mam dorosłego samca lega - jest wybitnie spokojny i przyjacielski, ale... Sezon godowy to sezon zabijania. Wszystkiego co się rusza i zwłaszcza tego, co jest na terytorium legwana tj. w terra. Wyrzut hormonów i przez to pobudzenie jest tak duże, ze nie ma większego zmaczenia jaki gatunek wejdzie mu w drogę. Zabije. Nie mam żadnych wątpliwości. Legwany to zwierzęta silnie terytorialne, a samce w okresie godowym wpadają w szał, którego nie da.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Jaguś, 14 wrzesień 2018 - 14:16.

#5 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2297 dni
  • France

Napisany Wczoraj, 21:13

zastanawiam sie ile masz legwanow, w jakim wieku i jakiej plci? Popieram Jagus. Nie masz takiej mozliwosci by stworzyc biotop tak, by te zwierzeta nie mialy ze soba kontaktu. Bo nawet jesli mieszkasz w zamku to i tak za maly teren.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).