Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący ptaszniki

- - - - -  
Kilka pytań na temat hodowli Parahybany.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

#1 Erivis

Erivis
  • Terrarysta
  • Z nami od: 160 dni
  • Polska / Pomorskie / Kwidzyn

Napisany 07 wrzesień 2018 - 15:15

Witam.
Niedawno zakupiłem Lasiodorę Parahybanę, w stadium L3.
Jest to mój pierwszy ptasznik i miałbym kilka pytań do osób, które mają większe doświadczenie ode mnie w hodowli tych zwierzątek...
1. Czy w stadium L3 można już rozpoznać płeć?
Niestety, kupując go, sprzedający nie powiedział mi czy wysłał mi samca, czy samicę, a chciałbym to po prostu wiedzieć...
2. Póki co trzymam go w jakimś plastikowym pojemniku. Wywierciłem w nim, jak i w pokrywce, otwory. Włożyłem.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Vulpes90, 10 styczeń 2019 - 12:54.

Podobne tematy: Kilka pytań na temat hodowli Parahybany.     x

#2 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4524 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 08 wrzesień 2018 - 00:42

To tak w skrócie.

1 Raczej nie, no chyba, że dysponujesz wylinką, mikroskopem, no i wiedzą.

2 Pająk zazwyczaj chowa się w szczelinach, jako kryjówki możesz użyć cokolwiek, kawałek korka, zbitej doniczki, kubeczka plastkowego, na prawdę cokolwiek.

3 Zależy od gatunku. Dla Lasiadory wystarczy w zasadzie samo podłoże. Reszta to dekoracje. Prowizoryczna kryjówka i pojemnik z wodą na pewno nie zaszkodzą.

4 Po prostu przeobrażają się w muchy. A tak w ogóle pinki to kiepski.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Erivis

Erivis
  • Terrarysta

Napisany 08 wrzesień 2018 - 09:43

To tak w skrócie.
1 Raczej nie, no chyba, że dysponujesz wylinką, mikroskopem, no i wiedzą.
2 Pająk zazwyczaj chowa się w szczelinach, jako kryjówki możesz użyć cokolwiek, kawałek korka, zbitej doniczki, kubeczka plastkowego, naprawdę cokolwiek.
3 Zależy od gatunku. Dla Lasiadory wystarczy w zasadzie samo podłoże. Reszta to dekoracje. Prowizoryczna kryjówka i pojemnik z wodą na pewno nie zaszkodzą.
4 Po prostu przeobrażają się w muchy. A tak w.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta

Napisany 08 wrzesień 2018 - 14:35

Co z pleśnią? Nic ;P Jak wywaliłeś tą łupinkę to już nie powinna się pojawiać. Pleśń nie ma jakiegoś zabójczego wpływu na ptasznika, no chyba, że ktoś doprowadzi do stanu, że jest więcej pleśni w pojemniku niż czystego podłoża.

Tak, nakrętka jest jak najbardziej ok, zresztą to chyba najpopularniejsza wersja miseczki.

Możesz i karmić takimi muchami, ale dla ptasznika kilka dni bez pokarmu to jest na prawdę nic.

15 Stopni to faktycznie trochę mało, Lasiadora.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 Erivis

Erivis
  • Terrarysta

Napisany 08 wrzesień 2018 - 15:17

A czy pojemnik o rozmiarach (około) 20cm długości, 10cm szerokości i 7cm wysokości, jest odpowiedni dla ptasznika trochę większego od 2 groszówki, czy raczej jest za duży...?
Jak zrobić odpowiednią wentylację?
Bo ja w swoim pojemniku wywierciłem otwory jedynie w pokrywce i około 0.5cm pod pokrywką...

#6 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta

Napisany 08 wrzesień 2018 - 15:47

Za duży nie będzie. Ale może być za wysoki, bo niektóre naziemne potrafią się napchać, wleźć na górę i dupnąć, ale jeśli w tym pojemniku sypniesz ze 3-4 cm podłoża to będzie ok. Ogólnie zasada jest taka aby pojemnik był przynajmniej 2x większy niż rozstaw nóg ptasznika. Więc takiego maluszka możesz też spokojnie trzymać w moczboxie.

Wentylacja przedewszystkim nie może być większa od karapaksu ptasznika, bo się prześliźnie. Co do umiejscowienia otworów, jest coś takiego.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#7 Erivis

Erivis
  • Terrarysta

Napisany 08 wrzesień 2018 - 21:07

Dziurki wierciłem wiertłem grubości zapałki, więc nie ma szans, żeby się przez nie przecisnął... :p

Chodzi o robienie otworów w dolnej części boku pojemnika czy od spodu...?

#8 Erivis

Erivis
  • Terrarysta

Napisany 10 wrzesień 2018 - 12:13

Kupiłem dziś inny pojemnik.
Coś w stylu tych tutaj: https://goo.gl/images/dzqSiH
W rozmiarach: 8.5cm wysokości oraz 10cm szerokości i długości...

Mógłby mi ktoś wyjaśnić, w których miejscach dokładnie mają być te otwory...?

#9 Kostek1990

Kostek1990
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1845 dni
  • Polska / Śląskie / Czeladź

Napisany 10 wrzesień 2018 - 22:34

Cześć.

Wykonaj otwory na dole ścianki frontowej(tak aby znajdowały się nad podłożem) oraz z tyłu na wieczku.

Jak będziesz miał problem to wstukaj w google grafika hasło "wentylacja terrarium" pierwszy obrazek ułatwi ci zadanie:)

Pozdrawiam.

#10 Erivis

Erivis
  • Terrarysta

Napisany 11 wrzesień 2018 - 10:55

Chyba już trochę za późno...
Wywierciłem po bokach i na pokrywce...

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).